Euro
15.2359
-0.04%
Dolar
13.4818
0.04%
Altın
801.0230
-0.01%
Borsa
1945
1.82%
Bitcoin
514.132
4.34%
0ºC
İstanbul
Çok bulutlu 0 C

  Elazığ'da 92 model Serçe'yi 45 bin liraya aldı

  Üstü açık otomobiline "koronasavar" adını veren vatandaş, Elazığ’da böyle bir aracı kullanan tek kadın olduğunu söyledi.
  • İHA
  • 23.08.2020 - 10:07
  Elazığ'da 92 model Serçe'yi 45 bin liraya aldı

  Elazığ'da Tuba Öztürk, koronavirüs salgını sürecinde üstü açık bir araç almak istedi.

  Araştırma yapan Öztürk, İstanbul’da bir arkadaşı sayesinde 1992 model üstü açık Serçe’yi buldu.

  Öztürk, bir dönem en fazla tercih edilen otomobillerinden biri olan ve günümüzde nadir olarak kullanılan otomobile 45 bin lira vererek satın aldı.

  ÜSTÜ AÇILIP KAPANABİLİR

  Aracının adını 'koronasavar' koyan Öztürk, klasik otomobiliyle gönül rahatlığı içinde gezmeye başladı.

  Tüm parçaları orijinal olan, sadece üstü açılıp kapanabilir yapılan otomobil ve sürücüsü, trafikte dikkat çekerek vatandaşlarda merak uyandırıyor.

  Elazığ'da 92 model Serçe'yi 45 bin liraya aldı ViDEO

  Elazığ da 92 model Serçe yi 45 bin liraya aldı #1

  "KORONASAVAR DİYORUM"

  Pandemi sürecinde üstü açık bir otomobil almak istediğini ifade eden Tuba Öztürk, “Pandemi sürecinde evdeyken sürekli araçlara bakıyordum. O süreçte de bir araca en fazla 3 kişinin binmesi ile ilgili bir genelge yayınlanmıştı. Biz de aile olarak kabalık olduğumuz için bir çözüm arayışına girdim.

  Üstü açık bir araba olsa nasıl olur diye düşündüğümde, zaten klasik arabaları çok seviyordum, karşıma bu araç çıktı. Bir an onu çok sevdim. Özellikle pandemi sürecinde bu araç bize tamamen yanıt verdi. Şu an bu aracıma koronasavar diyorum. Çünkü üstünü tamamen açabiliyorsunuz. Böylelikle içeride korona ile ilgili ciddi bir tehlike oluşmuyor.” dedi.

  Elazığ da 92 model Serçe yi 45 bin liraya aldı #2

  45 BİN LİRAYA ALDI

  Üstü açık klasik otomobile talebin oldukça fazla olduğunu belirten Öztürk, “Bu aracımı yoğun bir pazarlık sonucunda 45 bin liraya aldım. Şu an talebi çok fazla. Tamamen orijinal bir araç, sadece üstü kesilmiş. Bu sebeple de talibi çok fazla. Şu an bu talepleri değerlendirmiyorum. Ben bu aracı aldığımda 6 aydır üstü açılmıştı. 28 yıllık bir araç ama sadece 6 aydır üstü açık. Büyük bir cesaretti aslında bu araçla gezmek. Elazığ’da böyle bir aracı kullanan tek bayanım.

  Ailemden ve yakın arkadaşlarımdan ilk önceleri olumsuz yanıtlar aldım. 'Sen bir bayansın, bu araçla mı gezeceksin' dediler. Ben bu olaya böyle bakmadım. Çok neşeli antika bir araca biniyorum şu an. Aracımın içerisinde ise tamamen Türk sanat müziği dinliyorum. Vatandaşlar da tebessüm ediyor. Yoğun bir ilgi görüyorum. Düğün fotoğrafı çeken birkaç yer talepte bulundu kullanmak için ama ben kabul etmedim. Ticari anlamda aracımı kullanmıyorum.” diye konuştu.

  Elazığ da 92 model Serçe yi 45 bin liraya aldı #3

  Elazığ da 92 model Serçe yi 45 bin liraya aldı #4

  Elazığ da 92 model Serçe yi 45 bin liraya aldı #5


  Görüş Bildir