Euro
10.3678
-0.29%
Dolar
8.7373
0.21%
Altın
495.67
-0.3%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
315.997
-0.91%
23ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 23 C

  Elazığ'da fırçasıyla okullar renkleniyor

  Elazığ'da görsel sanatlar öğretmeni Yeliz Tuğul, gönüllü olarak gittiği okulları çizdiği resimlerle süslüyor.
  • AA
  • 03.06.2021 - 06:31
  • Güncelleme : 03.06.2021 - 08:43
  Elazığ'da fırçasıyla okullar renkleniyor

  Elazığ'da 23 yıllık görsel sanatlar öğretmenliği yapan Yeliz Tuğal, gönüllü olarak gittiği okulların duvar, sınıf, merdiven ve depolarına eğitici resimler yapıyor.

  ''OKULUMU RENKLENDİRİYORUM''

  Elazığ Cumhuriyet Ortaokulu'nda görsel sanatlar öğretmenliği yapan 1 çocuk annesi 45 yaşındaki Tuğal, öğrencilerin cıvıl cıvıl ortamlarda daha etkili eğitim görmesi için "okulumu renklendiriyorum" sloganıyla okulların duvarlarını yaptığı resimlerle güzelleştiriyor.

  Öğrencilerin daha güzel ortamlarda eğitim görmesi için tatillerde ve boş zamanlarında okullara giden Tuğal, elinden düşürmediği boya ve fırçasıyla öğrencilerin eğitimine katkı sunacak resimler yapıyor.

  Elazığ da fırçasıyla okullar renkleniyor #1

  RESİMLERİ OLUMLU MESAJLAR İÇERİYOR

  Tuğal, gittiği her okulda öğrencilerin eğitimine katkı sunmak için sanatıyla çalışmalar yaptığını söyledi.

  Yaptığı resimlerde daha çok öğrencilerin hayatını olumlu yönde etkileyecek mesajlar ortaya koyduğunu kaydeden Tuğal, resimlerinin eğitim amaçlı olduğunu belirtti.

  Çocukların sosyal yaşama katıldıklarında doğru davranışlar sergilemelerini gerektiren konuların mesajını veren resimler yaptığını aktaran Tuğal, hikayelerdeki kahramanları kullandığını, Türk edebiyatındaki şairlerin şiirlerini, dünyadaki düşünürlerin eğitime katkı sunduğu sözlerini eklediğini anlattı.

  Elazığ da fırçasıyla okullar renkleniyor #2

  ''SINIFLARINI DAHA ÇOK SEVSİNLER İSTİYORUM''

  Çalışmalarına öğrencilerinin de katıldığını ifade eden Tuğal, şöyle konuştu:

  "Genelde gittiğim okullar dezavantajlı bölgelerdeki okullar. O okullardaki çocukların eğitime daha çok yönelmelerini sağlamak için okulu daha cazip hale getirmek için uğraşıyorum. Sınıflarını daha çok sevsinler istiyorum. Özellikle okumanın değerini hissetmelerini istiyorum. Yaptığım resimlerle kitabın iyi bir dost olduğunu anlatmaya çalışıyorum."

  Elazığ da fırçasıyla okullar renkleniyor #3

  ÇALIŞMAYA ÇOCUKLAR DA KATILIYOR

  Tuğal, çocuklarla beraber çalıştığı için çok güzel etkinliklerin ortaya çıktığını dile getirerek, okullarda daha çok atıl durumdaki yerleri öne çıkarmaya çalıştığını kaydetti.

  "Elimdeki boya ve fırçayla çocuklara mutluluk taşıyorum. Çocuklar mutlu olunca geleceğimiz de mutlu olacak. Boyalar ve fırçalar benim hayatımın bir parçası oldu." diyen Tuğal, okulları ilgi çekici hale getirdiğini dile getirdi.

  Çocukların gözlerinin içindeki gülümsemeyi gördüğünde kendini iyi hissettiğini belirten Tuğal, sanatla yaşayan insanın her zaman mutlu ve huzurlu olduğunu sözlerine ekledi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir