Euro
9.7662
0.28%
Dolar
8.1092
0.26%
Altın
463.78
0.7%
Borsa
1.365
-0.87%
Bitcoin
454.798
0.90%
14ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 14 C

  Erdoğan'ın danışmanı parmaklarını gösterip müsaade istedi

  AK Parti'den Ankara milletvekili adayı olan Aydın Ünal'ın, herkese örnek olacak bir yaşam hikayesi bulunuyor.
  • 13.04.2015 - 10:14
  Erdoğan'ın danışmanı parmaklarını gösterip müsaade istedi

  ihracat.jpg

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı ve metin yazarı olan Aydın Ünal, AK Parti Ankara 2'nci Bölge 5'inci sıradan aday gösterildi.

  Ünal, 1970 yılında Keçiören'in Kuşcağız Mahallesi'nde bir gecekonduda dünyaya geldi ve 30 yaşına kadar bu gecekonduda yaşadı.

  BABASINA ÇIRAKLIK YAPTI

  Babası, evlerinin bir odasını marangozhaneye çevirerek geçimini buradan sağladı. Ünal ise babasının yanında uzun yıllar çıraklık yaptı. Bunun yanında Ünal, simit sattı, ayakkabı boyadı, inşaatlarda çalıştı ancak bu süre zarfında okumaktan hiç vazgeçmedi.

  İKİ ÜNİVERSİTE BİTİRDİ

  Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi'ni bitiren Ünal, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi ve Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngiliz Dili Öğretmenliği Bölümü'nde eğitimini tamamladı. Ünal'ın en büyük hobisi ise kitap okumaktı.

  Lise ve üniversite yıllarında çeşitli gazete ve dergilerde de çalışan Ünal, çok sayıda şiir, hikaye ve makale kaleme aldı. Ünal'ın, dönemin eğitim sistemine olan eleştirilerini kaleme aldığı "2 Bin Defa İmtihana Giren Bir Öğrenci Mezun Olunca Ne Olur?" başlıklı yazısı ilgi gördü ve "Gençliğin Sesi" isimli dergiye kapak oldu.

  HAK-İŞ Konfederasyonu'nda da görev alan Ünal, çocukların çalıştırılmaması için düzenlenen ulusal, uluslararası eylem ve projelere aktif olarak katıldı. Ünal, Filistin, Afganistan ve Bosna başta olmak üzere İslam coğrafyasının meselelerini çok yakından takip etti.

  KLAVYEYE VURAN PARMAKLARI ZEDELENDİ

  2007 yılından itibaren, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde, konuşma notlarını hazırlayan ekibin başına geldi. Ünal, Erdoğan'a sekiz yılda yaklaşık 6 bin A4 sayfası konuşma metni yazdı.

  2015 Genel Seçimleri'nde milletvekili olmak için Erdoğan'ın Başdanışmanlığı görevinden istifa etti. Ünal'ın, milletvekilliği için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan izin isterken klavyeye vuran parmaklarının zedelenmesini de gerekçe gösterdiği, Erdoğan'ın da istifasını anlayışla karşıladığı öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir