Euro
15.2563
-0.20%
Dolar
13.6103
0.15%
Altın
793.5030
-0.14%
Borsa
1945
-0.30%
Bitcoin
499.427
-2.80%
1ºC
İstanbul
Çok bulutlu 1 C

  Erkeklerin en zor tercihi

  Erkeklerin tuttuğu takımlar ve eşleri arasında nasıl bir tercih yaptıkları araştırıldı.
  • 15.08.2012 - 11:30
  Erkeklerin en zor tercihi

  Erkeklerin en zor tercihi #1

  Erkekler, tuttukları takıma kıyasla beş kat daha fazla eşlerini tercih ediyor.

  Bristol Üniversitesi’nde yapılan araştırmada, Newcastle United taraftarlarının, eşlerinin ve takımlarının resimlerini keserken stres düzeyleri ölçüldü. Bazı denekler, eşlerinden çok takımlarını daha çok sevdiklerini söylese de, eşlerinin resimlerini parçalarken stres düzeyleri çok daha yüksek çıktı.

  Araştırmacılar futbol taraftarlarına eşinizi mi yoksa tuttuğunuz takımı mı daha çok seviyorsunuz diye sordu? Taraftarlardan eşlerinin ve tuttuğu futbol takımlarının fotoğraflarının kesilmesi istendi. Futbol fanatiklerine eşit sayıda eş ve tuttuğu takımların fotoğrafları verildi. Eşlerinin fotoğraflarına gören fanatikler kesmekten vazgeçerken, yapılan araştırmalar stres oranlarının çok yüksek olduğunu gösterdi. Taraftarların Newcastle takım fotoğraflarını çok daha kolay kestikleri gözlendi.

  KADINLARI KIZDIRACAK SONUÇ

  Bir diğer araştırma konusu ise Voodoo bebekleriyle gerçekleştirildi. Çok sevdikleri futbolcunun Voodoo bebeği ile eşlerinin Voodoo bebeğine iğne saplamaları, iğneleri sapladıklarında futbolcunun bir sonraki maçta forma giyemeyeceği, eşlerininse bir hafta hasta yatacağı söylendi. Denekler çoğunlukla sevdikleri futbolcunun sakatlanmasını seçti. Ancak, en sevdikleri futbolcunun önemli bir maça çıkamamasındansa, eşlerinin bir hafta hasta yatmasına razı olan denekler de oldu.


  Görüş Bildir