Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.263
-2.09%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Eskişehir'de dede ve torunu 13 yılda 130 ton mavi kapak topladı

  Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde yaşayan ve iki çocuğu da doğuştan hasta olan Yıldırım Ailesi'nin tekerlekli sandalye isteği, dede ve torunun mavi kapak kampanyası sayesinde yerine getirildi.
  • İHA
  • 29.03.2021 - 11:27
  • Güncelleme : 29.03.2021 - 12:46
  Eskişehir'de dede ve torunu 13 yılda 130 ton mavi kapak topladı

  Eskişehir’de 13 yıldır mavi kapak toplayarak yüzlerce ihtiyaç sahibine tekerlekli sandalye ulaştıran 74 yaşındaki Halit Aydoğan ve torunu 18 yaşındaki Melike Sarıtaş, Aynur’un umudu oldu.

  Aynur’un tekerlekli sandalyesine kavuşmasından büyük mutluluk duyan baba Hakan Yıldırım, Aynur ve kardeşinin rahatsızlıklarının doğuştan geldiğini söyledi.

  "OYNAYAN ÇOCUKLARI GÖRÜNCE KÖTÜ OLUYOR"

  Çocuklarının hastalıkları hakkında konuşmasını sürdüren Hakan Yıldırım, şunları söyledi: "Aynur’un rahatsızlığı nadir görülen Dandy Walker sendromu ve serebral palsi hastalığı var. Yaşadığı çok zor, camdan sokaktaki oynayan çocuklara baktığında psikolejik olarak kötü oluyor. Aynur da dışarı çıkıp oynamak istiyor ama maalesef takdiri ilahi doğuştan gelen rahatsızlığı var. Beyincik tam oluşamadığı için bu rahatsızlığı var. İki çocuğumda da aynı rahatsızlık var."mavi kapak

  "ALLAH RAZI OLSUN"

  Anne Dursun Yıldırım, "Oğlum Mehmet’in hastalığı çok ilerlemediği için doktorlar umut verici konuşuyor. Kızım yerde çok zorluk çekiyordu şimdi akülü arabası oldu. Çok mutluyum artık arabasıyla gezecek, Allah razı olsun herkesten. Benim çocuklarım gibi hasta olan bütün çocuklara Allah şifa versin. Pandemiden dolayı bir yere gidip gelemediğimiz için Aynur çok hırçınlaştı çok sıkılıyor. Sürekli birileri gelsin istiyor. Sürekli oyun oynamak istiyor. İki çocuğum da engelli olduğu için çok zorlanıyorum. Yaz gelince çocuklar sokakta oynuyor, kızım da çıkmak istiyor ama ikisini birden çıkaramıyorum. Evde eğitim için birkaç kere başvurmuştum ama sonuç alamadım. Doktorlar fizik tedavi ne kadar çok uygulanırsa o kadar iyi olur dediler. Pandemiden dolayı biraz ara verdik ama oğlum çok küçük olduğu için onda umut var dediler.” diye konuştu.

  Eskişehir'de dede ve torunu 13 yılda 130 ton mavi kapak topladı VİDEO

  mavi kapak

  "ÇOK MUTLUYUM, ÇOK HUZURLUYUM"

  Yaklaşık 13 yıldır mavi kapak toplayan dede Halit Aydoğan ve torunu Melike Sarıtaş, yaptıkları işten mutluluk duyduklarını ve Aynur’u sevindirdikleri için yaşadıkları mutluluğu anlattı.

  Dede Aydoğan, 453’üncü tekerlekli sandalyesini verdiğini belirtirken, iki kardeşi birden sevindirdiği için daha bir mutlu olduğunu ifade etti. Halit Aydoğan, “Karşımdaki insan ne kadar çok sevinirse, benim sevincim onun on katıdır. Aynur kardeşim için sevindiğim kadar hiç kimsede bu kadar çok sevinmemiştim. Ben Aynur kardeşimi sevindirdiğim için çok mutluyum, çok huzurluyum. Bu benim bu zamana kadar verdiğim 453’üncü arabam.” diye konuşarak mutluluğunu paylaştı.

  mavi kapak

  Melike Sarıtaş ise Aynur’un ailesi gibi kendilerinin de çok heyecanlı ve sevinçli olduklarının altını çizerek Aynur’un bundan sonra daha rahat yaşayabileceğini ifade etti.

  "KATKIMIZ OLDUĞU İÇİN ÇOK MUTLUYUZ"

  Melike Sarıtaş, “Gerçekten çok heyecanlıydık, Aynur’un ailesi de aynı şekilde. Aynur kardeşimizin şu ana kadar sandalyesi olmaması bizi çok üzdü. Keşke bu durumu daha önceden fark edebilseydik ve sandalyesine daha erken kavuşturabilseydik. Annesi gideceği her yere kucağında taşıyormuş. Ama şimdi Aynur kardeşimiz arabayı iyice öğrenince kendisi gideceği yere çok daha rahat gidebilecek. Buna katkımız olduğu için çok mutluyuz. İnşallah bu durumda olan, daha çok kardeşlerimize destek olabiliriz." dedi.

  130 TON KAPAK TOPLADILAR

  Eskişehir'de hayatını sürdüren Halit Aydoğan ile torunu Melike Sarıtaş, 2008 yılında sosyal medyada açtıkları "Dede torun mavi kapak" hesabı sayesinde bugüne kadar 130 ton mavi kapak toplayıp, elde ettikleri gelirle 453 tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.
  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir