Petrol
83.91
-1.68%
Euro
19.4066
-0.04%
Dolar
18.6336
0.02%
Altın
1.051
-0.01%
Borsa
4874
0.33%
Bitcoin
314.227
-0.38%
9ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 9 C

  Gaziantep'te down sendromlu Tuğba'nın mutluluğu

  Gelinlik giyip evlenme hayali rehabilitasyon merkezindeki öğretmenleri tarafından gerçekleştirilen down sendromlu Tuğba Kınacı, sembolik düğünde davul zurna eşliğinde halay çekip eğlendi.
  • DHA
  • 25.06.2021 - 09:52
  • Güncelleme : 25.06.2021 - 10:29
  Gaziantep'te down sendromlu Tuğba'nın mutluluğu

  Gaziantep'te babası vefat eden 3 çocuklu ailenin en büyük çocuğu olan down sendromlu Tuğba Kınacı, yıllardır annesi Filiz Kınacı ile eğitim gördüğü rehabilitasyon merkezindeki öğretmenlerine gelinlik giyerek, düğününün olması hayalini kurduğunu söyledi.

  ÖĞRETMENLERİ ORGANİZE ETTİ

  Merkezdeki öğretmenler Ali Çolak ve Kübra Çelik, Tuğba'nın hayalini gerçekleştirmek için harekete geçti.

  Tuğba'nın annesi Filiz Kınacı'nın da onay vermesinin ardından gelinlik firması, kuaför, fotoğrafçı ve davul zurna ekibine durumu anlatarak destek istedi.

  Gaziantep'te down sendromlu Tuğba'nın mutluluğu ViDEO

  Gaziantep te down sendromlu Tuğba nın mutluluğu #1

  SEMBOLİK DÜĞÜNLE HAYALLERİ GERÇEK OLDU

  Yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlanmasının ardından Tuğba, sabah saatlerinde evinden alınarak önce gelinlik giydirildi.

  Ardından kuaföre giden Tuğba'nın saç ve makyajı yapıldı, parkta fotoğrafları çekildi. Tuğba için son olarak eğitim gördüğü rehabilitasyon merkezinin bahçesinde davul zurna eşliğinde sembolik düğün yapıldı.

  Gaziantep te down sendromlu Tuğba nın mutluluğu #2

  MUTLULUK GÖZYAŞLARI DÖKÜLDÜ

  Annesi, öğretmenleri, arkadaşları ve yakınlarının katıldığı düğünde davul ve zurna eşliğinde halay çekip, pasta kesen Tuğba Kınacı, hayaline kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

  Sembolik düğün sırasında ailesi ve öğretmenleri ile birlikte bol bol fotoğraf çektiren Tuğba, zaman zaman ise mutluluk gözyaşları döktü.

  Gaziantep te down sendromlu Tuğba nın mutluluğu #3

  'TEK HAYALİ GELİNLİK GİYMEKTİ, GERÇEK OLDU'

  Yapılan organizasyon karşısında duygulanıp gözyaşı döken Tuğba'nın annesi Filiz Kınacı, kızının yıllardır tek hayalinin gelinlik giymek olduğunu söyledi.

  Hem kızı hem de kendilerinin çok mutlu olduğunu anlatan Kınacı, "Kızım için de bizim için de çok güzel bir gündü. Tuğba sürekli gelinlik giymek istiyordu. Hayali gerçekleşince çok mutlu oldu. Kızımın mutlu olması için destek olan herkese teşekkür ederim" dedi.

  Gaziantep te down sendromlu Tuğba nın mutluluğu #4

  "SEVE SEVE YAPTIK"

  Gönüllü olarak Tuğba'nın saç ve makyajını yapan kuaför Cengiz Aydın Tamer, bu tür organizasyon içerisinde bulunmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, "Öğretmenleri Tuğba'nın hayalinden bahsedince seve seve kabul ettik. Ücretsiz olarak saç ve makyajını yaptık. Tuğba'nın hayaline katkı sağladığımız için çok mutluyuz" diye konuştu.

  Gaziantep te down sendromlu Tuğba nın mutluluğu #5

  'MUTLULUĞU KARŞISINDA ÇOK DUYGULANDIK'

  Tuğba'nın hayalinin gerçekleşmesi için öncülük eden rehabilitasyon merkezi öğretmenlerinden Ali Çolak, "Tuğba, gelinlik giymeyi çok istiyordu. Hayalinin gerçekleşmesine vesile olduk. Hep birlikte bir şeyler yapmaya çalıştık. Öğrencilerimizin hepsi özel öğrenci ve elimizden geldiği kadar hepsinin hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bugün Tuğba'ya gelinliğimizi giydirdik. Tuğba hayalini gerçekleştirirken mutlu oldu, biz de hep mutlu olduk ve duygulandık" ifadelerini kullandı.

  Tuğba Kınacı'nın öğretmenlerinden Kübra Çelik ise öğrencilerinin gelinlik giyme ve düğün hayalinin gerçekleşmesine destek olanlara teşekkür etti.  Gaziantep te down sendromlu Tuğba nın mutluluğu #6

  Gaziantep te down sendromlu Tuğba nın mutluluğu #7

  Gaziantep te down sendromlu Tuğba nın mutluluğu #8

  Gaziantep te down sendromlu Tuğba nın mutluluğu #9

  Gaziantep te down sendromlu Tuğba nın mutluluğu #10


  Görüş Bildir