Gaziantep'te kırmızı ışıkta çifte telli oynayanlara ceza
İHA

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesi İstasyon Caddesi üzerinde dün akşam saatlerinde asker uğurlamak için yola çıkan bir grup otomobil, kırmızı ışıkta durdu.

YOLUN ORTASINDA ÇİFTE TELLİ OYNADILAR

Bir anda araçlardan çıkan 9 genç ise çalan yüksek sesli müzik eşliğinde çiftetelli oynadı. Yeşil ışığın yanmasının ardından ise gençler hemen araçlara geri binerken, diğer araçlar ise ilerledi.

ARAÇLAR KGYS KAMERALARINDAN TESPİT EDİLDİ

O anların görüntüsünün sosyal medyada gündem olması üzerine İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü inceleme başlattı. Kent Güvenlik ve Yönetim Sistemi (KGYS) kamera görüntülerini inceleyen ekipler, 9 aracın sürücüsüne klakson çalma suçundan 144'er TL olmak üzere toplam 1296 TL para cezası kesti.

Gaziantep'te kırmızı ışıkta çifte telli oynayanlara ceza VİDEO

Gaziantep'te kırmızı ışıkta çifte telli oynayanlara ceza

9 ARACA TOPLAMDA 1296 LİRA CEZA UYGULANDI

İl Emniyet Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, “25.11.2021 tarihinde Müdürlüğümüze gelen bilgiler doğrultusunda, Şehitkamil İlçesi Yaprak Mahallesi İstasyon Caddesi üzerinde trafiği tehlikeye düşüren ve kamunun rahat ve huzurunu bozacak şekilde korna çalan toplam 9 araç Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüzce yapılan inceleme ve araştırmalar neticesinde tespit edilerek, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun ilgili maddelerince cezai işlem uygulanmıştır” denildi.

Gaziantep'te kırmızı ışıkta çifte telli oynayanlara ceza

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)