Euro
15.494
-0.36%
Dolar
13.6445
-0.31%
Altın
782.26
-0.33%
Borsa
2.005
0%
Bitcoin
697.874
-1.02%
10ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 10 C
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı 1350 personel alımı 2021: GSB KPSS 60 puan ile personel alımı başvuru şartları

  Gençlik ve Spor Bakanlığı 1350 personel alımı 2021: GSB KPSS 60 puan ile personel alımı başvuru şartları

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, KPSS 60 puan şartı ile 1350 spor uzmanı ve antrenör alımı ilanı yayınladı. Peki GSB personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte 2021 GSB personel alımı başvuru tarihleri
  • Haber Merkezi
  • 17.08.2021 - 15:33
  • Güncelleme : 17.08.2021 - 15:34
  Gençlik ve Spor Bakanlığı 1350 personel alımı 2021: GSB KPSS 60 puan ile personel alımı başvuru şartları

  Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Personel Genel Müdürlüğü tarafından 4/B sözleşmeli 350 spor uzmanı ve antrenör alımı ilanı ile 1000 antrenör alım ilanı yayınlandı.

  Yayınlanan ilanda "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4'üncü maddesinin (B) fıkrası ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar çerçevesinde Bakanlığımız taşra teşkilatı Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere millilik şartlarını taşıyanlar arasından ek-1 sayılı listede belirlenen branş, grup ve kontenjan sayısınca ve ek-2 nitelik değerlendirme formu puan sırasına göre tam zamanlı ''4-B Sözleşmeli Spor Uzmanı ve Antrenör'' alımı yapılacaktır.'' ifadeleri yer aldı.

  Peki GSB 2021 personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte GSB 2021 personel alımı başvuru şartları ve tarihleri...

  GSB 2021 PERSONEL ALIMI BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

  657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7’nci alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak,

  Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak,

  Başvuru tarihinin son günü itibarıyla 60 yaşından büyük olmamak,

  Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almamak, (Dul ve yetim aylığı hariç)

  Tam zamanlı çalışmaya engel durumu bulunmamak,

  Olimpiyat veya paralimpik ya da deaflimpik oyunlarında sporcu olarak ilk üç dereceye girmiş olmak ve/veya Dünya şampiyonalarında olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında sporcu olarak ilk üç dereceye girmiş olmak ve/veya Avrupa şampiyonalarında olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında sporcu olarak ilk üç dereceye girmiş olmak ve/veya olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında en az 15 defa milli sporcu olmak ve/veya olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında son beş yıl içinde en az 7 defa uluslararası yarışmalarda milli takım antrenörü olarak fiilen görev yapmış olmak,

  Arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak

  Gençlik ve Spor Bakanlığı 1350 personel alımı 2021: GSB KPSS 60 puan ile personel alımı başvuru şartları #1

  ÖZEL ŞARTLAR

  Antrenör pozisyonları için;

  a) Başvuru yapacağı pozisyona uygun ve ek-1 sayılı listede belirtilen branşta en az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesine sahip olmak,

  - Adayların başvurunun son günü itibarıyla aranan şartlara haiz olması gerekmektedir.

  - En az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesinin başvuru yapılacak pozisyona ve branşa uygun olması gerekmektedir.

  - Adayların antrenörlük ve millilik ile ilgili bilgilerinin tespitinde spor bilgi sistemi verileri esas alınacaktır. Adayların başvuru öncesinde antrenörlük ve millilik bilgilerinin doğruluğunu kontrol etmeleri, eksik veya hatalı bilgi tespit etmeleri halinde ilgili federasyonlara müracaat ederek bilgilerini spor bilgi sisteminden düzelttirmeleri gerekmektedir.

  Spor uzmanı pozisyonu için;

  Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde beden eğitimi veya spor eğitimi veren bölümlerinden mezun olmak. 2020 yılı KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olması gerekmektedir. 18 ile 65 yaş arasında olması isteniyor.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı 1350 personel alımı 2021: GSB KPSS 60 puan ile personel alımı başvuru şartları #2

  GSB 2021 PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI NE ZAMAN?

  1. Başvuru şartlarını taşıyan adaylar başvurularını, 31 Ağustos (10:00) - 13 Eylül 2021 (17:00) tarihlerinde Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır.

  2. Adaylar III- BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER başlığında belirtilen belgelerini başvuru sisteminde belirtilen yerlere “.jpeg veya .pdf formatında” yükleyeceklerdir.

  3. Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) adresi üzerinden başvuru yapmayan adayların talepleri dikkate alınmayacaktır.

  4. Bu duyuruda belirtilen esaslara uygun olmayan, posta yolu veya şahsen müracaat şeklinde yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

  5. Müracaatların sona ermesinden sonra adayın başvuru bilgilerinde hangi nedenle olursa olsun kesinlikle değişiklik yapılmayacaktır.

  6. Adaylar, başvuru şartlarını taşıdığı farklı pozisyonlardan sadece biri için başvuru yapabileceklerdir.

  7. Başvuru işleminin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı 1350 personel alımı 2021: GSB KPSS 60 puan ile personel alımı başvuru şartları #3

  BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

  1. Olimpiyat veya paralimpik ya da deaflimpik oyunlarında sporcu olarak ilk üç dereceye girdiğini ve/veya Dünya şampiyonalarında olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında sporcu olarak ilk üç dereceye girdiğini ve/veya Avrupa şampiyonalarında olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında sporcu olarak ilk üç dereceye girdiğini ve/veya olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında en az 15 defa milli sporcu olduğunu gösteren ve spor bilgi sistemi üzerinden alınmış millilik belgeleri,

  2. Olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında son beş yıl içinde en az 7 defa uluslararası yarışmalarda milli takım antrenörü olarak fiilen görev yaptığını gösterir federasyon onaylı belge

  3. Antrenör pozisyonları için; başvuru yapacağı pozisyona uygun ve ek-1 sayılı listede belirtilen branşta en az temel antrenörlük (ikinci kademe) düzeyinde antrenörlük belgesi,

  4. Beyan formu, başvuru sisteminde belirtilen yerlere yüklenecektir.

  - Lise, ön lisans veya lisans mezunuysanız ve e-Devlet üzerinde başvuru sırasında bu bilgileriniz gelmediyse, mezuniyet bilgilerinizi başvuru sırasında mutlaka beyan ediniz

  - Adayların, başvuru esnasında beyan ettikleri bilgi ve belgelerin asıllarını Bakanlık tarafından talep edilmesi durumunda ibraz etmeleri gerekmektedir. Belgelerini ibraz edemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.

  - Spor bilgi sistemi üzerinden Bakanlığımız tarafından verilmiş millilik belgeleri ile Olimpik veya paralimpik ya da deaflimpik spor dallarında son beş yıl içinde en az 7 defa uluslararası yarışmalarda milli takım antrenörü olarak fiilen görev yaptığını gösterir federasyon onaylı belgeler haricinde başka bir millilik belgesi kabul edilmeyecektir.

  - Başvuruda istenen belgeler, yerleştirilmeye hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim edilecektir.

  GSB 2021 PERSONEL ALIMI BAŞVURU KILAVUZU

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir