Euro
10.7872
0.38%
Dolar
9.2882
0.29%
Altın
527.4
0.19%
Borsa
1.413
0.24%
Bitcoin
569.993
0.87%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Hafta sonu yağışlı geçecek

  Hafta sonu hava sıcaklıklarının düşmesi ve şiddetli yağışın olması bekleniyor. Hafta başından itibaren sıcaklıklar artacak.
  • Ajanslar
  • 27.06.2015 - 10:33
  Hafta sonu yağışlı geçecek

  Hafta sonu yağışlı geçecek #1

  Haziran ayının sonu olmasına rağmen Türkiye'yi etkisine alan yağışlı hava, cumartesi günü mevsim normallerinin dört katına çıkacak. 4-7 derece azalacak sıcaklıklar, hafta başından itibaren ise 2 ila 5 derece artacak.

  Meteoroloji başta; İzmir, Antalya, Isparta ve Erzurum olmak üzere birçok şehir için yağmur uyarısında bulundu.

  SICAKLIKLAR HAFTA SONU AZALACAK

  Hava sıcaklığının; hafta sonunda yağışla birlikte güney ve iç kesimlerde 4 ila 7 derece azalacağı, hafta başından itibaren batı bölgelerden başlayarak 2 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor. Haziran ayı boyunca, ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde meydana gelen yağışların, bazı merkezlerde yağış ortalamalarının yaklaşık 4 katı üzerinde gerçekleştiği kaydedildi.

  KUVVETLİ YAĞIŞ OLACAK

  Cumartesi günü; kuzey, iç ve batı kesimlerde görülecek olan yağışların, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Antalya, Çankırı, Kırşehir, Kırıkkale ile Bilecik, İzmir ve Aydın'ın doğu ilçelerinde kuvvetli, Afyonkarahisar, Uşak, Kütahya, Burdur ve Isparta çevreleri ile Erzurum’un kuzeydoğu, Kars’ ın batı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 mm) olması bekleniyor.

  PAZAR GÜNÜ

  Pazar günü; kuzey, iç ve batı kesimlerde görülecek yağışların; İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta Karadeniz ile Sinop ve Giresun çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığının; hafta sonunda yağışla birlikte güney ve iç kesimlerde 4 ila 7 derece azalacağı, hafta başından itibaren batı bölgelerden başlayarak 2 ila 5 derece artacağı tahmin ediliyor.

  HEYELAN, SEL VE SU BASKINLARINA KARŞI TEDBİRLİ OLUNMALI

  Haziran ayı boyunca, ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde meydana gelen yağışların, bazı merkezde yağış ortalamalarının yaklaşık 4 katı üzerinde gerçekleştiği kaydedildi. Hafta sonunda beklenen kuvvetli yağışların; toprağın da doygunluğa ulaşmasına bağlı olarak meydana getirebileceği; sel, su baskını, heyelan, yıldırım, dolu yağışları, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir