Petrol
88.15
0.43%
Euro
17.971
-0.27%
Dolar
18.5275
0.05%
Altın
986.44
-0.11%
Borsa
3198
0.00%
Bitcoin
363.401
3.17%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  İETT'de alarmlı uygulama dönemi

  İETT, akıllı telefonlarda kullanılan uygulamasına bir çok yenilik ekledi. Eklenen yeniliklere göre otobüs, durağa gelmeden önce alarm çalmasını sağlıyor.
  • 12.11.2014 - 15:45
  İETT'de alarmlı uygulama dönemi

  iett

  MOBİETT, 1 milyona yaklaşan kullanıcısına daha iyi hizmet verebilmek için yolcu talepleri doğrultusunda görülen eksikliklerini iyileştirdi. Yeni versiyonla birlikte uygulamada eklenen durak radarı özelliği ile durakların konumları artırıldı ve gerçeklik özelliği sayesinde gerçek görüntüler üzerinde gösterilmeye başlandı.

  OTOBÜS GELMEDEN ALARM ÇALIYOR

  MOBİETT’in yeni versiyonunda özellikle görme engelli yolcuların talepleri doğrultusunda bir alarm sistemi geliştirildi. Özellik, istenilen durağa ve hatta ait otobüs gelmeden belirtilen zaman kadar önce alarm çalmasını sağlıyor. Böylece harita üzerinde kendi konumu ve otobüs duraklarının konumlarını da görebilen kullanıcılar, duraktan hangi hatların geçtiğine, otobüslerin hareket saati bilgilerine ve hatlara ait güzergah bilgilerine de kolayca ulaşabiliyor.

  YOLCULAR DURAĞA GİTMEDEN ÖNCE PLAN YAPABİLECEK

  Uygulama sayesinde yolcular durağa gitmeden planlama yapabiliyor. Yolcular otobüslerin durağa varış dakikalarına ek olarak otobüslerin bisiklet aparatı, şarj, internet, klima, engelli erişimine uygunluğuna ait bilgileri de görebilecekler. Ayrıca yeni versiyonda durakların hangi ulaşım modları ile entegrasyonu olduğuna ilişkin bilgi de sunuluyor.

  11 BİN DURAĞIN TAMAMI AKILLI DURAĞA DÖNÜŞTÜ

  MOBİETT, Akıllı Durak uygulaması sayesinde İstanbul genelinde bulunan 11 bin durağın tamamını akıllı durağa dönüştüren İETT, 6 bine yakın otobüsün durağa varış sürelerinin gerçek zamanlı olarak kullanıcılara verilebileceği bir altyapı sunuyor. MOBİETT ayrıca İETT ile daha kolay iletişime geçilmesini sağlayan "Beyaz Masa" özelliğiyle de yolcularla anlık iletişim imkanı veriyor.


  Görüş Bildir