Euro
10.1315
0.17%
Dolar
8.6519
0%
Altın
491.93
0%
Borsa
1.407
1.58%
Bitcoin
376.159
6.50%
14ºC
İstanbul
Sağanak yağış 14 C

  İŞKUR TYP kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İŞKUR TYP kura sonuç sorgulama 2021

  İŞKUR Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında, eleman alımı yapılacağını duyurmuştu. Başvuruda bulunan adaylar, İŞKUR TYP kura sonuçları ne zaman açıklanacak? merak ediyor. İşte sonuç ekranı...
  • Haber Merkezi
  • 14.09.2021 - 10:18
  İŞKUR TYP kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İŞKUR TYP kura sonuç sorgulama 2021

  İŞKUR Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) başta olmak üzere pek çok bakanlık bünyesinde eleman alımı yapılacağını duyurmuştu. İstanbul'daki okullara temizlik, çevre düzenlemesi ve bakım onarım hizmetleri için 6 bin kontenjan verilmişti.

  İŞKUR e-şube ve ALO-170 üzerinden alınan TYP personel başvurularının geçtiğimiz günlerde tamamlanmasının ardından temizlik ve güvenlik görevlisi gibi MEB başvurularını yapan adaylar, İŞKUR TYP kura sonuçları için yapılacak açıklamaya kilitlendi.

  Adaylar, ''TYP kura sonuçları ne zaman açıklanacak?'' sorusuna yanıt aramaya başladı. Öte yandan ''MEB TYP 2021 alımı ne zaman yapılacak?'' sorusu da sorgulanıyor.

  Peki İŞKUR TYP kura sonuçları açıklandı mı, ne zaman açıklanacak? İşte 2021 İŞKUR TYP kura sonuç sorgulama...

  İŞKUR TYP SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

  Başvuru yapan adaylar İŞKUR tarafından gerçekleştirilen TYP ilan sonuçlarına bulundukları şehirlerin il ve ilçe milli eğitim müdürlüğü internet adresi üzerinden ulaşabilirler.

  Örneğin; Adana Seyhan başvuruları ilçe milli eğitim müdürlüğünün resmi internet sitesi içerisinde yayınlandı.

  TYP KURA SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

  İŞKUR TYP kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İŞKUR TYP kura sonuç sorgulama 2021 #1

  İŞKUR TYP PERSONEL ALIMI YAPILACAK ŞEHİRLER

  Aksaray, Amasya, Ardahan, Aydın, Bartın, Batman, Bayburt, Bilecik, Samsun, Konya, Sakarya, Kars, Rize, Ankara, Denizli, Sinop, Zonguldak, Gümüşhane, Çanakkale, Tunceli, Karaman, Erzurum, Edirne, Kilis, Elazığ, Bolu, Van, Samsun, Burdur, Yozgat, Kırklareli, Karabük, Giresun, Muğla, Malatya, Diyarbakır, Sivas ve Niğde şehirleri alımı yapıyor.

  İŞKUR TYP BAŞVURULARI DEVAM EDİYOR MU?

  Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında 38 şehir 1453 kamu personeli alımı yapıyor. TYP personeli alımı başvuru şartları ve başvuru ekranına haberimizden ulaşabilirsiniz.

  İŞKUR TYP kura sonuçları ne zaman açıklanacak? İŞKUR TYP kura sonuç sorgulama 2021 #2

  İŞKUR TYP BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  Adayların 18 yaşını doldurmuş ve 50 yaşını bitirmemiş olması isteniyor. Emekli olmamak veya emekli aylığı almıyor olma şartı aranmaktadır. 24 ay kuralına takılan vatandaşlar da ilana başvuruda bulunamayacak. Ayrıca adayların ilanın verildiği il veya ilçede ikamet ediyor olması gerekmektedir. Alınacak personelin çevre düzenlemesi, bakım onarım ve temizlik görevlerini yerine getirmesi gerekiyor.

  İŞKUR TYP BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYINIZ

  TYP UYGULAMA SÜRESİ KAÇ AYDIR?

  TYP uygulama süresi, her bir program için en fazla 9 aydır. 27.09.2017’de, 01.01.2018’den itibaren başlangıçta sözleşmede belirlenen TYP süresinin sonradan uzatılamayacağına dair hüküm getirilmiştir.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir