Euro
10.79
0.4%
Dolar
9.2909
0.32%
Altın
527.84
0.27%
Borsa
1.415
0.38%
Bitcoin
570.809
1.54%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  İstanbul'da tavukların verimini müzikle arttırdı

  55 yıldır yumurta üreticiliği yapan Cahit Şahin, daha nitelikli yumurta üretimi için tavuklarına her gün müzik dinleterek daha yüksek verim aldığını dile getirdi.
  • İHA
  • 10.10.2021 - 10:20
  • Güncelleme : 10.10.2021 - 11:40
  İstanbul'da tavukların verimini müzikle arttırdı

  İstanbul’da 55 yıllık çiftçi 65 yaşındaki Cahit Şahin, yumurtanın niteliğini ve verimini arttırmak adına sıra dışı bir yönteme başvurdu.

  Şahin, yem verdiği esnada çeşitli şarkılar dinlettiği tavuklarının huzur ve sakinlik içerisinde yumurta üretimi yaptığını, böylece üretimdeki verimin arttığını belirtti.

  Bu yöntemi yıllardır kullandığını söyleyen Şahin, ’Müzik ruhun gıdasıdır’ diyerek bu yöntemin daha farklı ve verimli olduğunu ifade etti.

  ÜRETİMİ OLUMLU ETKİLEDİ

  Tavuklarıyla her gün özenle ilgilenen Cahit Şahin, müziği kendisinin de sevdiğini, tavuklarının ruhlarının müzik eşliğinde dinlendiğini ve hayvanlarının bu yöntemle daha mutlu olduğunu belirterek, bu yöntemin yumurta üretimini olumlu anlamda etkilediğini dile getirdi.

  İstanbul'da tavukların verimini müzikle arttırdı ViDEO

  "TAVUKLAR DA MÜZİKTEN ANLAR"

  Şahin, “Tavuklar önce yemini yer, suyunu içer. Suyunu içip karınları doyduktan sonra müzik sistemine geçer. Müzik ruhun gıdasıdır ve tavuklar da müzikten anlar. Müziği ben de çok seviyorum. Müzik kullanıldığı zaman verim artıyor ve kaliteli yem de kullanılırsa üretimde de verim artıyor. Tavuklar öncelikle Cüneyt Tan, Muazzez Abacı, Bülent Ersoy, Ceylan Avcı ve Sabahat Akkiraz’ın müziklerini çok dinliyorlar. Müzikle verim arttığı için 24 saatte çift yumurta alıyoruz” diye konuştu.

  İstanbul da tavukların verimini müzikle arttırdı #1

  İstanbul da tavukların verimini müzikle arttırdı #2

  İstanbul da tavukların verimini müzikle arttırdı #3

  İstanbul da tavukların verimini müzikle arttırdı #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir