Euro
15.4465
0.12%
Dolar
13.5438
0.18%
Altın
790.7720
0.14%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
583.538
-0.11%
1ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 1 C

  İstanbul'un stresinden kaçarak eşinin köyünde çiftlik kurdu

  Uzun yıllar İstanbul'da tekstil atölyesi işleten Nilüfer Aydın, metropolün ağır iş yükü ve stresinden kaçarak göç ettiği eşinin köyünde çiftlik sahibi oldu.
  • AA
  • 27.08.2020 - 03:08
  İstanbul'un stresinden kaçarak eşinin köyünde çiftlik kurdu

  49 yaşındaki Nilüfer Aydın, 2010 yılında İstanbul’un yoğunluğundan dolayı tekstil atölyelerini kapatarak, Kırklareli'nde eşinin köyüne göç etmeye karar verdiklerini söyledi.

  Metropolün trafiği, iş stresi ve insanların birbirlerine olan davranışlarından dolayı şehir hayatından uzaklaşmak istediklerini ifade eden Aydın, çocukluğundan beri duyduğu hayvancılık işine başladıklarını ifade etti.

  "KÖYDE YAŞAM HUZUR VERİYOR"

  Bir anda oluşan bir fikir ile kendilerini köyde bulduklarını anlatan Aydın "Eşimle hep hayal kurardık, 'Emekli olunca köyümüze gideceğiz, orada hayvancılık yaparız.' diye. Hayaller kurarken, tekstil atölyemizi kapatarak, köye dönmeye karar verdik. İlk geldiğimizde hiçbir şeyi bilmiyorduk. Hayvanları sadece televizyonda gördüğümüz kadar biliyorduk." diye konuştu.

  İstanbul un stresinden kaçarak eşinin köyünde çiftlik kurdu #1

  Köyde çok mutlu olduklarını kaydeden Aydın, şunları belirtti:

  "Hayatımız güzel. Köyde olduğum için çok mutluyum. Güzel bir hayatımız var. Köyde bir şeylerle uğraştığınız için zaman çabuk geçiyor. Ben köy hayalimi gerçekleştirdim. Severek yapılan her iş başarılı oluyor. Bazı yakınlarımız, 'Şehirden neden geldin?', 'Biz senin yerinde olsak gelmezdik.' diyor ama ben hiç birine kulak asmadım. Sadece işimi yaptım."

  İstanbul un stresinden kaçarak eşinin köyünde çiftlik kurdu #2

  "ZORLUĞU SEVEREK AŞIYORUM"

  Hayvancılığın zor olduğuna dikkati çeken Aydın, işlerini severek yaptıkları için başarılı olduklarını belirtti.

  Şehirde yaşayanların çocuklarının büyüdüğünü bile göremediğini dile getiren Aydın, "İstanbul'da yaşarken sabahın ilk ışıklarında kalkarak iş atölyeme gitmek için yola çıkıyordum, çocuklarımın büyüdüğünü bile göremedim. Şehir hayatında hep bir koşturmaca oluyor. Bence köyde yaşam sanıldığı gibi korkulduğu gibi değil, tam tersine çok zevkli. Köyde yaşamak insana keyif, mutluluk ve huzur veriyor." değerlendirmesinde bulundu.

  İstanbul un stresinden kaçarak eşinin köyünde çiftlik kurdu #3


  Görüş Bildir