İzmir'de hasta yavrularını doktora götüren kedi
İHA

İzmir’in Karabağlar ilçesi Eskizmir mevkisinde bulunan belediye sağlık işleri müdürlüğü çalışanları, özel bir ana tanıklık etti.

Bir anne kedi, iki yavrusunu bir gün arayla sağlık işleri müdürlüğüne getirdi.

Anne kedi, çalışanların şaşkın bakışları arasında uzun uzun miyavlayarak yardım istedi.

KEDİLER TEDAVİ EDİLDİ

Yavru kedilerin gözlerindeki enfeksiyonu fark eden doktorlar ve hemşireler, veteriner işleri müdürlüğüyle de görüşerek ilk müdahaleyi yaptı.

Anne kedi yavrularını doktora getirdi -1

"İLK KEZ BAŞIMIZA BÖYLE BİR ŞEY GELİYOR"

Anne kedi ve yavrularını ilk gördüklerinde çok şaşırdıklarını belirten sağlık işleri müdürlüğü çalışanları, “Sokakta yaşayan anne kediyi vatandaşlarımızla birlikte besliyor, suyunu veriyorduk. Ancak doğum yaptığından haberimiz yoktu. Sabah saatlerinde hasta kabulüne başladığımız sırada, yavrularıyla birlikte geldi. Uzun uzun miyavlayarak yardım istedi. Çok şaşırdık. Dikkatli inceleyince yavrularının gözünün kapalı olduğunu gördük. Veteriner işleri müdürlüğünü arayarak elimizdeki ilaçlarla ilk müdahaleyi yaptık. Yavruların gözleri kısa sürede açılınca hepimiz çok mutlu olduk. Daha sonra anne kedi ve yavrularını, daha iyi bakılmaları için Uzundere’ye gönderdik. İlk kez böyle bir şey başımıza geliyor. Hem duygulandık, hem de iyileştiklerini görünce çok sevindik.” dedi.

Anne kedi yavrularını doktora getirdi -2

Tedavilerine Uzundere’de bulunan veteriner işleri müdürlüğünde devam edilen anne kedi ve yavruları kısa sürede sahiplendirildi.

Yavrularını doktora götüren kedi VİDEOAnne kedi yavrularını doktora getirdi -3

Anne kedi yavrularını doktora getirdi -4

Anne kedi yavrularını doktora getirdi -5

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)