Dolar
7.3791
0.5203%
Euro
8.7346
0.651%
Altın
1946.24
-0.3843%
Borsa
1083.83
-1.4932%
G. Altın
462.665
0.3581%
Bitcoin
86482.08
1.5847%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  İzmir'de koronavirüsü yenenler, kurban kesti

  Vakaların bitme noktasına geldiği mahallede vatandaşlar, yeniden normal hayata dönmenin sevincini yaşıyor.
  • DHA
  • 09.07.2020 - 14:42
  İzmir'de koronavirüsü yenenler, kurban kesti

  İzmir'de, koronavirüs nedeniyle bugüne dek 5 kişinin vefat ettiği Menderes ilçesine bağlı kırsal Küner Mahallesi'nde yaşayanlar, birtakım kısıtlamalarla azalan vaka sayısının ardından normal hayata döndü.

  Kırsal Küner Mahallesi'nde, son dönemde koronavirüs vakalarında artış görülmesi üzerine İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, yaklaşık bir ay önce 2 bin 600 nüfuslu mahallede filyasyon çalışması yapılmasına karar verdi.

  Muhtarlık binası önünde mahalleliye test yapıldı. Koruyucu ekipman giyen 25 kişilik filyasyon ekibinin, tüm mahallede yaptığı PCR testlerinin ardından, pozitif çıkan birçok kişi evlerinde karantinaya alındı, durumu ağır olanlar ise hastanelere kaldırıldı.

  VAKALAR BİTME NOKTASINA GELDİ

  Mahalleye getirilen kısıtlamalar ve yapılan çalışmalar sonrasında, vakalar bitme noktasına geldi. Bazı vatandaşlar evlerinden çıkma konusunda endişe duysalar da birçok kişinin virüsü atlattığı ve son yapılan testlerin birçoğunun negatif çıktığı bildirildi.

  İzmir de koronavirüsü yenenler, kurban kesti #1

  4 KÜÇÜKBAŞ KURBAN KESTİLER

  Bugüne dek 5 kişinin virüs nedeniyle hayatını kaybettiği mahallede, vaka sayılarının oldukça azaldığı öğrenildi. Mahallede yeniden hareketlilik yaşanırken, vatandaşlar ise günlük işlerini yapmaya başladı.

  Birçok kişinin hastalığı atlattığı, hastanelerde olan çok sayıda vatandaşın da tedavilerinin tamamlanmasının ardından evlerine gönderildikleri bildirildi. Bu duruma sevinen mahalleli, muhtarlık binasının önünde 4 küçükbaş kurban kesti.

  İzmir de koronavirüsü yenenler, kurban kesti #2

  "ÖLEN ÖLDÜ, KALAN KALDI"

  Mahalle sakinlerinden Ferhat Tek, "Köyümüzde salgın maalesef vardı, ama artık bunu atlattık. Herkes işine dönmeye başladı. Bu durum biraz da abartıldı, virüs sadece bizim köyümüzde değil, her yerde var. Ölen öldü, kalanlar kaldı." dedi.

  "HASTANEDE 3-4 KİŞİ KALDI"

  Bir diğer mahalleli Ali Tek ise, "Hastanede 3-4 kişi kaldı, geri kalan herkes iyileşti. Hemen hemen bütün pozitifler negatife döndü diyebiliriz. Artık her şey normale dönüyor. Herkes kendini evinde izole etti, kimse sokağa çıkmadı ve bu şekilde atlattık." dedi.

  İzmir de koronavirüsü yenenler, kurban kesti #3

  İzmir de koronavirüsü yenenler, kurban kesti #4

  İzmir de koronavirüsü yenenler, kurban kesti #5

  İzmir de koronavirüsü yenenler, kurban kesti #6

  İzmir de koronavirüsü yenenler, kurban kesti #7

  Görüş Bildir