Euro
13.9968
-0.09%
Dolar
12.4052
0.29%
Altın
715.61
0.36%
Borsa
1.776
0%
Bitcoin
724.018
1.04%
19ºC
İstanbul
Yağmur 19 C

  Jandarmanın kadın personeli Ezine Çayı'nda kayıpları arıyor

  Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu Bozkurt'ta görevli Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibinin kadın personeli, suların çekilmesiyle Ezine Çayı'nda yoğunlaştırılan arama çalışmalarına katıldı.
  • AA
  • 19.08.2021 - 00:10
  • Güncelleme : 19.08.2021 - 01:36
  Jandarmanın kadın personeli Ezine Çayı'nda kayıpları arıyor

  Bozkurt ilçesinde 11 Ağustos'ta şiddetli yağışların ardından yaşanan sel felaketinin ardından bölgeye sevk edilen JAK ekibi, arama kurtarma çalışmalarını sürdürüyor.

  EZİNE ÇAYI'NDA ÇALIŞMALAR YOĞUNLAŞTIRILDI

  Suların çekildiği bölgede arama faaliyetleri Ezine Çayı'nda yoğunlaştırıldı. Bir buçuk metreyi bulan suyun içindeki arama faaliyetlerine JAK'ın kadın personeli de katılıyor.

  Jandarma Arama Kurtarma personelinden astsubay çavuş Mevlüde Erarslan, AA muhabirine, olayın ilk gerçekleştiği andan itibaren arama kurtarma çalışması yaptıklarını belirtti.

  Jandarmanın kadın personeli Ezine Çayı'nda kayıpları arıyor VİDEO

  "BİZ KADIN OLARAK BURADA ÇALIŞIP HALKIMIZA HİZMET ETMEKTEN GURUR DUYUYORUZ"

  Sel bölgesinde yardıma ihtiyaç duyan vatandaşların olduğunu anlatan Erarslan, şunları dile getirdi:

  "Vatandaşlarımızın tahliyesi için helikopter ve vinçlerimiz devreye girdi. Halkımız Jandarma Arama Kurtarma personelini görünce mutlu oldu. Biz kadın olarak burada çalışıp halkımıza hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Arama kurtarma personeli olmaktan çok mutluyum. Herkesi buradan kurtarmak için canla başla mücadele ediyoruz."

  Jandarmanın kadın personeli Ezine Çayı nda kayıpları arıyor #1

  "TÜRK KADINI TARİHİN HER DÖNEMİNDE KAHRAMANLIK GÖSTERMİŞTİR"

  Gece gündüz demeden arama kurtarma faaliyetlerini sürdürdüklerini ifade eden Erarslan, "Türk kadını tarihin her döneminde kahramanlık göstermiştir. Biz de arama kurtarma personeli olarak burada halkımızın yardımına koşuyoruz. Halkımızın yanında onlara destek oluyoruz. Jandarma Arama Kurtarma personeli olarak Türk halkının daima yanındayız." diye konuştu.

  "TÜM GÜCÜMÜZLE KADIN ERKEK DEMEDEN ARAMA KURTARMA FAALİYETLERİNİ İCRA EDİYORUZ"

  Astsubay çavuş Kübranur Kazan da halkın yanında olmak, acılarını biraz olsun hafifletmek için arama kurtarma faaliyetlerine bütün ekip olarak var güçleriyle devam ettiklerini söyledi.

  Kazan, "Bizim tarihimizde Nene Hatunlar, Fatma Bacılar var. Biz de onları örnek alarak elimizden geldiğince tüm gücümüzle kadın erkek demeden arama kurtarma faaliyetlerimizi icra ediyoruz. Biz görevimiz gereği yardıma ihtiyacı olan her insanın yardımına koşuyoruz. Bizim görevimiz deprem, sel, yangın gibi doğal afetlerde, halkımızın ihtiyaç duyduğu her konuda onların yanında olmak. Gerektiği zaman gerektiği şekilde halkımızın yanındayız, her daim yardıma hazırız." ifadesinde bulundu.

  Jandarmanın kadın personeli Ezine Çayı nda kayıpları arıyor #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir