Petrol
111.57
-0.42%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
468.253
-3.55%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  Kadıköy'de ilk oyuncağını 40 yaşında alan adam, evini oyuncaklarla donattı

  40'lı yaşlarında ilk oyuncağını eline alan adam, Kadıköy'de bulunan evinin dış cephesini oyuncaklarla donattı. 40 yaşındaki adam, hiç oyuncağı olmaması nedeniyle oyuncaklara ayrı bir ilgi duyuyor.
  • İHA
  • 24.10.2020 - 10:29
  • Güncelleme : 24.10.2020 - 11:28
  Kadıköy'de ilk oyuncağını 40 yaşında alan adam, evini oyuncaklarla donattı

  İstanbul’un Kadıköy ilçesine bağlı Yeldeğirmeni Mahallesi’nde yaşayan Ecevit Çalışkan isimli vatandaş evinin dış cephesini oyuncaklarla süslüyor.

  Sokaktan geçenlerin dikkatinden kaçmayan ev sadece Kadıköy değil farklı ilçelerden gelen vatandaşlarında ilgi odağı olmuş durumda.

  Evi görmeye gelen ziyaretçilerden bazıları giderken eve asılması için bir oyuncak dahi bırakıyor.

  OYUNCAK MACERASI 40 YAŞINDA BAŞLADI

  Ecevit Çalışkan’ın oyuncak hikayesi ise taşımacılık yaptığı yıllarda gitmiş olduğu bir ev sahibi tarafından hediye edilen oyuncak ile başlıyor.

  Küçükken hiç oyuncağı olmadığı için oyuncaklara bu kadar meraklı olduğunu belirten Ecevit Çalışkan; "Yaklaşık 46 yıldır Kadıköy, Yeldeğirmeni’nde yaşıyorum. 20 yıl tekstil sektöründe çalıştıktan sonra, kendime üç tekerlekli bir araç aldım ve mahallemizdeki vatandaşların eşyalarını taşımaya başladım. Bir gün genç bir kardeşimizin evine eşya taşıdığım esnada evindeki oyuncağı gördüm ve çok hoşuma gitti. Kendisinden oyuncağı bana hediye edip edemeyeceğini sordum. Kendisi de isteğimi kırmayıp oyuncağı hediye etti. Aldığım o ilk oyuncak hevesimi arttırdı. Daha sonra çevremden bir kaç kişi daha hediye gönderdi. Gönderilen tüm oyuncakları evin dışına asmaya başladım.

  Kadıköy'de ilk oyuncağını 40 yaşında alan adam, evini oyuncaklarla donattı VİDEO


  "KÜÇÜKLÜĞÜMDE HEP ÇALIŞTIM, HİÇ OYUNCAĞIM OLMADI"

  Küçüklüğümde hep çalıştığım için hiç oyuncağım olmamıştı. Bir oyuncakla başlayan çocukluk hevesim giderek artmaya bu şekilde devam ediyor. Evi görenler çocuklarıyla beraber tekrar geliyorlar. Burada fotoğraf çekiliyorlar. Bu da mahallemize bir güzellik katıyor. Buraya gelen çocuklar oyuncaklardan beğendiklerini istiyor. Bende onlara istediği oyuncağı alabileceklerini ama yerine bir başka oyuncağı bırakmalarını söylüyorum. Bu şekilde oyuncaklarımızın sayısı artarak devam ediyor" diye konuştu.

  Kadıköy de ilk oyuncağını 40 yaşında alan adam, evini oyuncaklarla donattı #1

  Kadıköy de ilk oyuncağını 40 yaşında alan adam, evini oyuncaklarla donattı #2

  Kadıköy de ilk oyuncağını 40 yaşında alan adam, evini oyuncaklarla donattı #3

  Kadıköy de ilk oyuncağını 40 yaşında alan adam, evini oyuncaklarla donattı #4

  Kadıköy de ilk oyuncağını 40 yaşında alan adam, evini oyuncaklarla donattı #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir