Petrol
110.85
0.78%
Euro
16.957
0.93%
Dolar
15.9534
0.51%
Altın
953.36
1.15%
Borsa
2389
0.71%
Bitcoin
485.074
2.08%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 19 C

  Karadenizli aile çamaşır makinesini kuyuya bağladı

  Karadeniz'den Edirne'nin Uzunköprü ilçesine taşınan Arabacı ailesi, 10 gündür su akmadığı için bahçedeki kuyularına çamaşır makinesini bağladı.
  • 22.08.2014 - 12:56
  Karadenizli aile çamaşır makinesini kuyuya bağladı

  Karadenizli aile çamaşır makinesini kuyuya bağladı #1

  Uzunköprü’nün Karadeniz mahallesinde yaklaşık 10 gündür sular akmıyor. Mahallenin adını oluşturan Karadenizli vatandaşlar, suların akmamasından dolayı zor anlar yaşıyor.

  ÇAMAŞIR MAKİNESİNİ BAHÇEDEKİ KUYUYA BAĞLADI

  Sular akmadığından dolayı çamaşırlarını yıkayamayan Karadenizliler ilginç çözüm üretti. Karadenizli Arabacı ailesi, evlerinde bulunan çamaşır makinesini bahçede bulunan kuyuya bağladı. Arabacı ailesi, çalıştırılınca kuyudan su çeken çamaşır makinesi sayesinde mahallenin çamaşırlarını da yıkamaya başladı. Su kuyusu sayesinde mahalle sakinlerinin bidonlarını da dolduran Arabacı ailesinin evinde kuyruk oluştu.

  Karadenizli aile çamaşır makinesini kuyuya bağladı #2

  "KARADENİZ İNSANINDA AKIL ÇOK"

  Su doldurmak ve çamaşırlarını yıkamak için Arabacı ailesinin evinin önünde sıraya giren mahalle halkı, Karadeniz insanında aklın çok olduğunu söyledi. Kuyunun başında metrelerce insan kuyruğu oluştuğunu belirten Kadriye Arabacı, "Mahallemizde yaklaşık 10 gündür sular akmıyor. Biz de Karadeniz aklıyla evimizdeki çamaşır makinesini bahçemizdeki kuyuya bağladık ve çamaşırlarımızı kuyu suyuyla yıkıyoruz. Mahallede tek kuyu bizde bulunduğu için komşularımızda su ihtiyaçlarını bizden karşılıyorlar" ifadelerine yer verdi.

  Karadenizli aile çamaşır makinesini kuyuya bağladı #3

  "İSTESEK UZUNKÖPRÜ'YÜ PARİS'E ÇEVİRİRİZ"

  Mahalliler ise, yetkililerden yardım beklediklerini belirterek, "Komşumuz çamaşırlarını yıkayabiliyor ancak biz yıkayamıyoruz. Utancımızdan eşyalarımızı komşumuza da getiremiyoruz. Artık böyle giderse eşyalarımızı komşumuzda yıkacağız" dedi. Bir başka mahalleli ise, "Biz Karadenizliyiz, bizim Karadeniz insanında akıl çoktur. İstesek Uzunköprü’yü Paris’e çeviririz" diye konuştu. Mahalleden küçük bir kız ise 10 gündür banyo yapamadığını belirterek, "Havalar zaten sıcak başımda bitler uçuşmaya başladı" dedi.

  Karadenizli aile çamaşır makinesini kuyuya bağladı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir