Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
474.211
-1.37%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C

  Kastamonu'da kepçe operatörüne 'karı temizleme' diyen çocuklara kayak merkezi sözü

  Kastamonu Belediye Başkanı Vidinlioğlu, kepçe operatörüne karı temizlememesini rica eden çocuklara söz vererek, yarıyıl tatilinde kayak merkezine götüreceğini söyledi.
  • İHA
  • 17.01.2022 - 17:58
  • Güncelleme : 17.01.2022 - 20:55
  Kastamonu'da kepçe operatörüne 'karı temizleme' diyen çocuklara kayak merkezi sözü

  Kastamonu’da etkili olan kar yağışı sonrasında, kar temizleme çalışması yapan iş makinesi operatörünü durdurarak kızakla kaydıkları alanın temizlenmemesi için dil döken çocuklar, sosyal medyada büyük ilgi gördü.

  O anları cep telefonu ile kaydeden iş makinesi operatörünün çektiği görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. İş makinesi operatörü ise çocukların isteğini kırmayarak kızakla kaydıkları sokağı temizlemedi.

  Görüntülerin sosyal medyada büyük ilgi görmesi sonrasında, Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, o anları kaydeden kepçe operatörü Ümit Yıldız ve Başkan Yardımcıları Hamdi Öz ve Resul Köprülü ile birlikte sosyal medyada gündem olan çocukları ziyaret etti.

  ILGAZ DAĞI'NA KAYAK YAPMAYA GÖTÜRECEĞİNİ SÖYLEDİ

  Başkan Vidinlioğlu, çeşitli hediyeler dağıttığı çocukların kızakla kayma neşesine ortak oldu. Çocukların kızakla kaydığı sokağın temizlenmeyeceği sözünü veren Başkan Vidinlioğlu, çocukları yarıyıl tatilinde Ilgaz Dağı'na kayak yapmaya götüreceğini söyledi.

  Verilen söz karşısında büyük sevinç yaşayan çocuklar ise Başkan Vidinlioğlu'na teşekkür etti.

  Kastamonu da kepçe operatörüne karı temizleme diyen çocuklara kayak merkezi sözü #1

  "GÖRÜNTÜLER BENİ ÇOK MUTLU ETTİ"

  Görüntülerin kendisini çok mutlu ettiğini ifade eden Vidinlioğlu, “Dün yollarda kar temizliği yaparken çok da güzel bir şeye tanıklık ettik. Buraya yolu açmak için gelen belediye ekiplerimiz, karda kayan çocuklarla karşılaşınca onlar tatlı dilleriyle, ‘burayı açmasanız olmaz mı, burada kayıyoruz biz’ de dediler. Bunun üzerine o kadar güzel bir tablo oluştu ki tabii ki belediye çalışanlarımız da isteklerini geri çevirmedi. Bu arada yapılan çekim de çok ciddi bir beğeni aldı. Tabii ki bizler de çok mutlu olduk. Çünkü hep söylediğimiz çocukların yüzünün gülmesi, onların mutlu olması ve defaten değişik yerler de dile getiriyorum. Çocuklarımız hayatla barışık olmalılar. Birlikte oyun oynamalılar. Dayanışmayı, paylaşmayı sokakta öğrenecekler. Değişik platformlardan devletin diğer kademelerinden de bu yönde bir sürü çağrı geldi. Özellikle cep telefonu alışkanlığı, bilgisayar oyunlarının ciddi bir çocuklarda tiryakilik yapması, o an için belki iyi ama paylaşma noktasında çok büyük eksiklikleri de yerine getiriyor. Üzerleri kirlenmeden eve giren çocuklarımız var. Yan yanayken çocukların ellerinde bile telefonla ya da bilgisayarla oynadığını görüyoruz. Çocuklar hayatın içerisinde olsunlar, sokakta olsunlar çocukluklarını yaşasınlar. Onun için ben çalışanımıza da teşekkür ediyorum, çocuklara böyle bir pozitif ayrımcılık yaptığı için. Sonuçta burası başka taraflardan da ulaşılabilecek bir yol." dedi.

  Kastamonu da kepçe operatörüne karı temizleme diyen çocuklara kayak merkezi sözü #2

  "ILGAZ DAĞI'NA KAYAK YAPMAYA GÖTÜRECEĞİZ"

  Yarıyıl tatilinde bölgede kızakla kayan çocukları Ilgaz Dağı'na kayak yapmaya götüreceklerini söyleyen Başkan Vidinlioğlu, “İnşallah çocuklarımızı karne tatilinde bu mahalledeki çocuklarımızı, taşıyabilirsek diğer çocuklarımızı da Ilgaz Dağı'na kayak yapmaya götüreceğiz. Onların yüzlerindeki mutluluğu görmek lazım. Onlar için ne yapsak az.” diye konuştu.

  Kastamonu'da çocuklar kaydıkları yolun temizlenmesini istemediler - VİDEO ARŞİV

  "KAYDIĞIMIZ YERİ KAZIMADIĞI İÇİN KEPÇECİ ABİYE TEŞEKKÜR EDİYORUZ"

  Kepçe operatöründen yolun temizlenmemesini isteyen Arda İsa, “Biz buradan kayıyorduk, bayağı da kar yağıyordu. Kepçeci abi gelmişti burasını kazımak istiyordu. Biz de kepçeci abiye, lütfen abi burasını kazıma dedik. O da bizi kırmayıp burasını kazımadı. Biz de çok mutlu olduk, halende burada kayıyoruz.” şeklinde konuştu.

  Kastamonu da kepçe operatörüne karı temizleme diyen çocuklara kayak merkezi sözü #3

  "BİZİM İÇİN DE GÜZEL BİR ANI OLDU"

  Kızakla kayan çocuklardan Buse Maden ise, “Dün biz burada kayıyorduk. Kepçeci abi geldi, burayı küremesi gerektiğini söyledi ama biz kepçeci abiden rica ettik kazımasın diye, o da sağ olsun hoşgörü ile karşıladı. Küremediler, sonrasında da bizler burada kaymaya devam ettik. Tüm arkadaşlarımla birlikte halen kayıyoruz ve güzel vakit geçiriyoruz. Bizim için de güzel bir anı oldu.” diye konuştu.

  Kastamonu da kepçe operatörüne karı temizleme diyen çocuklara kayak merkezi sözü #4

  Kastamonu da kepçe operatörüne karı temizleme diyen çocuklara kayak merkezi sözü #5

  Kastamonu da kepçe operatörüne karı temizleme diyen çocuklara kayak merkezi sözü #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir