Euro
15.4176
0.66%
Dolar
13.5956
0.49%
Altın
794.7860
0.67%
Borsa
1,992.10
0.62%
Bitcoin
576.574
0.70%
2ºC
İstanbul
Bulutlu 2 C

  Küçük İrem, sağlığına kavuşup hayallerini yaşamak istiyor

  Mersin'de doğuştan kalp rahatsızlığı bulunan, ardından skolyoz hastalığı teşhisi konulan 13 yaşındaki İrem, riski bulunan ameliyatlar için güzel bir haber bekliyor.
  • İHA
  • 21.08.2020 - 06:03
  Küçük İrem, sağlığına kavuşup hayallerini yaşamak istiyor

  Mersin’de yaşayan ve doğuştan ’çift çıkışlı sağ ventrikül’ kalp rahatsızlığı bulunan ardından 8 yaşında skolyoz hastalığı ortaya çıkan 13 yaşındaki İrem Uğuz, sağlığına kavuşup, arkadaşları gibi koşup oynamak, hayallerini gerçekleştirmek istiyor. Gözleri yaşlı aile de çocuklarının bir an önce ameliyat olması için destek bekliyor.

  SKOLYOZ HASTALIĞI TESPİT EDİLDİ

  Kızının rahatsızlığıyla ilgili konuşan baba Selahattin Uğuz, kızlarının doğuştan kalp rahatsızlığı bulunduğunu söyledi. 1,5 yaşında kızının kalp ameliyatı olduğunu söyleyen Uğuz, "Kızım Adana’da rahatlatıcı bir kalp ameliyatı geçirdi. Ondan sonra ikinci bir ameliyat olacağını söylediler. İkinci ameliyatı yapılacaktı ancak kızımızda 8 yaşında skolyoz hastalığı olduğu tespit edildi. Bir süre korse kullandık. Gerek devlet gerekse özel hastanelere götürdük ama bir sonuca varamadık. Bugün normalde kızım ameliyat olması gerekiyordu ama riskli olduğu, oksijeni düşük çıktığı için Mersin’de de Adana’da da yapmadılar. Doktorlar bizi Ankara’ya yönlendirdiler. Kızımın bir an önce iyi olmasını istiyoruz. Bayramdan bu yana mücadele ediyorum ama bir sonuca henüz varamadık" diye konuştu.

  Küçük İrem, sağlığına kavuşup hayallerini yaşamak istiyor #1

  Toroslar Kaymakamlığı’na giderek yardım talebinde bulunduklarını kaydeden Uğuz, "Sağolsun kaymakamımız Ahmet Hikmet Şahin çok ilgilendi, bu konuda çok çaba harcadı. Bize yardım kampanyası başlattırdı. Onun sayesinde bugünlere kadar gelebildik" dedi.

  Küçük İrem, sağlığına kavuşup hayallerini yaşamak istiyor #2

  "İYİLEŞMEK, DOKTOR OLMAK İSTİYORUM"

  İrem Uğuz ise bir an önce ameliyat olmak istediğini belirterek, "Sağlığıma kavuşmak istiyorum. Sizlerden yardım istiyorum. Lütfen bana yardım edin, lütfen sesimizi duyun. Sağlığıma kavuştuktan sonra ben de sokakta yaşıtlarım gibi koşmak, oynamak istiyorum ama oynayamıyorum, yapamıyorum. Okulda zil çalınca teneffüse sınıftan koşarak çıkmak istiyorum. Büyüyünce de doktor olmak istiyorum. Benim gibi hasta çocuklara yardım etmek istiyorum" şeklinde konuştu.

  Küçük İrem, sağlığına kavuşup hayallerini yaşamak istiyor #3

  Küçük İrem, sağlığına kavuşup hayallerini yaşamak istiyor #4

  Küçük İrem, sağlığına kavuşup hayallerini yaşamak istiyor #5

  Küçük İrem, sağlığına kavuşup hayallerini yaşamak istiyor #6

  Küçük İrem, sağlığına kavuşup hayallerini yaşamak istiyor #7

  Küçük İrem, sağlığına kavuşup hayallerini yaşamak istiyor #8

  Küçük İrem, sağlığına kavuşup hayallerini yaşamak istiyor #9

  Küçük İrem, sağlığına kavuşup hayallerini yaşamak istiyor #10


  Görüş Bildir