Euro
8.9906
-0.24%
Dolar
7.4503
-0.11%
Altın
437.73
-0.02%
Borsa
1.524
-1.43%
Bitcoin
270.788
0.05%
-2ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu -2 C

  Mardin'in dar sokaklarında, milli takıma hazırlanıyorlar

  Pandemi nedeniyle uzun süredir evde olan genç karateciler, Mardin'in dar sokaklarında merdiven koşusu yaparak milli takıma hazırlanmaya başladı.
  • DHA
  • 14.01.2021 - 09:45
  • Güncelleme : 14.01.2021 - 10:23
  Mardin'in dar sokaklarında, milli takıma hazırlanıyorlar

  Mardin'de koronavirüs tedbirleri kapsamında, 20 yaş altındakiler için 13.00- 16.00 saatleri dışında sokağa çıkma kısıtlaması getirilmişti.

  Kentteki genç karateciler Enes Ömer Yıldızoğlu (14), Hüseyin Çaça (13) ve Abdullah Can (13), gelecek aylarda yapılacak milli takım seçmelerine hazırlanıyor.

  Genç karateciler, çalışmalarını bu süreçte hem evlerinde hem de kısıtlamadan muaf oldukları saatlerde, antrenörleri Murat Kaya eşliğinde, kentin tarihi ve dar sokaklarında antrenman yaparak sürdürüyor.

  DAR SOKAKLARDA KOŞU YAPIYORLAR

  Uzun süre evde kalmanın vermiş olduğu tembelliği üzerlerinden atmaları için çok basamaklı merdivenlerde de koşu yapan genç karateciler, hız, kuvvet ve dayanıklılığa yönelik antrenmanlarla milli takıma girmek için ter döküyor.

  Mardin'in dar sokaklarında, milli takıma hazırlanıyorlar ViDEO

  "MERDİVENLERDE KOŞMAK HIZ, KUVVET VE DAYANIKLILIK KAZANDIRIYOR"

  Mardin Karate İl Temsilcisi Antrenör Murat Kaya, merdivenlerde koşmanın sporculara hız, kuvvet ve dayanaklılık kazandırdığına dikkat çekerek, aşı çalışmalarının başlaması ve vaka sayılarındaki düşüşün normalleşme ve dolayısıyla müsabakaların yeniden başlaması konusunda kendilerini umutlandırdığını söyleyerek, şunları kaydetti:

  "Pandemiden dolayı antrenman yapamıyorduk. Çocukların evde oturmalarından dolayı biraz tembellik oluştu ve fırsatı değerlendirmek için Mardin'in dar sokaklarında çocukların kas gelişimini etkileyecek merdiven koşusu yaptırıyoruz. Önümüzdeki günlerde inşallah aşının etkisiyle bizde de bir umut doğdu. Şimdi müsabakaların yapılacağı günü bekliyoruz. Önümüzdeki aylarda milli takım seçmelerinin yapılacağını öngörüyoruz. Bu nedenle milli takım seçmelerini kazanmamız için çocuklarımızın şimdiden müsabakalara hazırlanması gerekiyor. Güç ve hız kazanmaları için de onlara merdiven koşusu yaptırıyoruz."

  HEDEFİ MİLLİ TAKIM

  Milli takıma seçilme umuduyla antrenmanlarını düzenli bir şekilde sürdüren karateci Enes Ömer Yıldızoğlu ise "Hedefim milli takım seçmelerini kazanıp ülkemi en iyi şekilde temsil etmek. Bunun için hocamız nezaretinde canla başla çalışıyoruz." dedi.

  Mardin in dar sokaklarında, milli takıma hazırlanıyorlar #1

  Mardin in dar sokaklarında, milli takıma hazırlanıyorlar #2

  Mardin in dar sokaklarında, milli takıma hazırlanıyorlar #3

  Mardin in dar sokaklarında, milli takıma hazırlanıyorlar #4

  Mardin in dar sokaklarında, milli takıma hazırlanıyorlar #5

  Mardin in dar sokaklarında, milli takıma hazırlanıyorlar #6

  Mardin in dar sokaklarında, milli takıma hazırlanıyorlar #7

  Mardin in dar sokaklarında, milli takıma hazırlanıyorlar #8

  Mardin in dar sokaklarında, milli takıma hazırlanıyorlar #9

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir