Petrol
110.87
0.08%
Euro
17.3258
1.70%
Dolar
16.1129
1.18%
Altın
967.4
1.96%
Borsa
2375
-0.25%
Bitcoin
478.000
1.41%
20ºC
İstanbul
Bulutlu 20 C

  Mersin'de isotlu çikolata üretildi

  Yenişehir'de yaklaşık üç ay önce bir çikolata imalat ve satış dükkanı açan 49 yaşındaki Derya Akciğer, isotlu çikolata üretti.
  • İHA
  • 10.03.2016 - 15:37
  Mersin'de isotlu çikolata üretildi

  isot

  İsotlu çikolata fikrinin nasıl doğduğunu anlatan Derya Akciğer, dünyada acı çikolatanın çok meşhur ve yaygın olduğunu söyledi.

  İSOTLU ÇİKOLATA

  Bütün çikolataları, tatlandırıcılar dahil doğal ürünlerden yapmak istediğini vurgulayan Akciğer, “Türkiye’de acı çikolata yapmak isteyince de isotlu çikolata çıktı ortaya. Ben üç aydır işletme sahibiyim ve üç aydır da isotlu çikolata yapıyorum. İsot zaten hepimizin bildiği bir tat ve kolay ulaşılabilirliği var. Doğallığından çok eminiz. Üstelik diğer gıda ürünleriyle de bütünleşmesi çok güzel bir baharat çeşidimizdir. O nedenle isot kullanıyorum” dedi.

  Mersin de isotlu çikolata üretildi #2

  "ÇİKOLATAYLA İSOTUMUZU YOĞURUYORUZ"

  İsotlu çikolatayı nasıl yaptığını da bazı detayları kendisine saklayarak anlatan Akciğer, “Çikolatayla isotumuzu yoğuruyoruz. Daha sonra ister kakaoya ister çikolataya batırarak ikramlarımızda veriyoruz. Yoğurduktan sonra bunları istediğimiz kalıplara koyuyoruz. Ben yuvarlak yapıyorum” diye konuştu.

  "YEDİKTEN SONRA GÜZEL BİR HAZ ALINIYOR"

  İsotlu çikolatayı duyan müşterilerinin başta çok şaşırdıklarını ve ürktüklerini de ifade eden Akciğer, “İsotlu çikolata, insanı ilk başta ürkütüyor. Çikolatanın özelliği, yeyince önce çikolatanın tadını alıyor olmanız, yuttuktan sonra acıyı tatmanız gerekir. Yani boğazdan iniş sırasında acı olmalı. Zaten eğer öyle değilse oranda bir problem var demektir. İnsanlar ilk başta ürküyor, sonra ısırdıklarında bir acılık hissetmediği için gülümsüyor. Yuttuktan sonra ise o güzel hazzı alıyorlar” şeklinde konuştu.

  Mersin de isotlu çikolata üretildi #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir