Euro
10.1526
0.15%
Dolar
8.5575
0.11%
Altın
497.55
0.16%
Borsa
1.361
0.09%
Bitcoin
342.641
2.66%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C
  Meteoroloji’den 26 şehir için sağanak uyarısı

  Meteoroloji’den 26 şehir için sağanak uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin 5 bölgesindeki çok sayıda kent ve mevki için sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yaptı.
  • AA
  • 14.06.2021 - 08:23
  • Güncelleme : 14.06.2021 - 09:38

  Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Karadeniz bölgelerinin bazı kesimlerinde bugün sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıya göre, ülkenin kuzey, iç ve batı kesimleri parçalı ve yer yer çok bulutlu olacak.

  YAĞIŞLAR YER YER ÇOK KUVVETLİ OLACAK

  Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Karaman hariç), Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Ardahan çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak öngörülüyor.

  Yağışların, Marmara'nın güney ve doğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'in kıyı kesimleri ile Çorum çevrelerinde kuvvetli, Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

  RÜZGAR KUVVETLİ ESECEK

  Rüzgarın, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun güney ve doğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli esmesi bekleniyor.

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hafta boyunca yağışların doğudan başlayıp, batıya kadar gün gün azalacağını duyurdu.

  Meteoroloji'den yapılan açıklama şöyle:

  "Yurdun kuzeybatı kesimlerinden itibaren beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Marmara'nın güney ve doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale'nin doğusu), İç Ege (Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Manisa'nın doğusu), Göller Yöresi (Isparta, Burdur), İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı) ve Batı Karadeniz'in kıyı kesimleri (Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu kıyıları) ile Çorum çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde (Bolu, Karabük, Kastamonu) yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

  5 GÜNLÜK TAHMİN

  Meteoroloji’nin 5 günlük hava tahmin raporu ise şu şekilde verildi:

  Meteoroloji’den 26 şehir için sağanak uyarısı #1

  Meteoroloji’den 26 şehir için sağanak uyarısı #2

  Meteoroloji’den 26 şehir için sağanak uyarısı #3

  Meteoroloji’den 26 şehir için sağanak uyarısı #4

  Meteoroloji’den 26 şehir için sağanak uyarısı #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir