Petrol
87.41
-0.73%
Euro
18.1819
0.90%
Dolar
18.4907
-0.15%
Altın
987.21
-0.03%
Borsa
3147
0.00%
Bitcoin
362.194
-0.78%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Akdeniz'de bu sabah saatlerinden itibaren beklenen kuvvetli yağış nedeniyle oluşabilecek olumsuzluklara karşı uyarı yaptı.
  • 11.10.2014 - 09:34
  Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

  Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı #1

  Yapılan açıklamada, yağışların Cumartesi sabah saatlerinden itibaren Doğu Akdeniz'deki Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinde kuvvetli olmasının beklendiği kaydedildi. Açıklamada, "Bu nedenle olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir" denildi.

  YURT GENELİNDE HAVA DURUMU

  Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı, Tokat, Bingöl ve Diyarbakır ile gece saatlerinde Marmara’nın doğusu, Zonguldak, Düzce, Bartın, Bolu ve Karabük çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

  Yağışların Doğu Akdeniz ile gece saatlerinde Adıyaman, G.Antep ve Kilis çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

  GÜNÜN EN YÜKSEK SICAKLIKLARI

  Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı 24

  İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu 22

  İzmir: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 26

  Adana: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların kuvvetli olması bekleniyor

  Antalya: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 27

  Samsun: Parçalı bulutlu 21

  Trabzon: Parçalı bulutlu 22

  Erzurum: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu 19

  Diyarbakır: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı 28


  Görüş Bildir