Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
583.359
-0.37%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C

  Milli sporcu tomruk taşıyarak şampiyonaya hazırlanıyor

  Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası'na hazırlanan Konyalı master milli sporcu Mustafa Altuntaş, antrenmanlarını ağaç sanayisinde, ağırlığının iki katını bulan tomruklarla yapıyor.
  • AA
  • 07.10.2021 - 07:49
  • Güncelleme : 07.10.2021 - 09:28
  Milli sporcu tomruk taşıyarak şampiyonaya hazırlanıyor

  Küçük yaştan itibaren bilek güreşiyle uğraşan Konyalı master milli sporcu Mustafa Altuntaş, 20 yıldır katıldığı turnuvalarda birçok madalya kazandı.

  20 yaşındayken kendisini denemek için katıldığı ilk turnuvasında Türkiye ikincisi olan Altuntaş, sonraki 6 yılda da şampiyonalardan madalyasız dönmedi.

  HIRS YAPTI, MİLLİ TAKIMA SEÇİLDİ

  Daha sonra çok sevdiği bilek güreşine 11 yıl ara vermek zorunda kalan Altuntaş, 2018'de Dünya Şampiyonası'nın Türkiye'de yapılacağını öğrenince, yeniden hevesle bu spora başladı.

  Şampiyonaya katılmaya hak kazanamasa da hırslanıp bir sonraki yıl milli takıma seçilen Altuntaş, Yunanistan'daki Avrupa Şampiyonası'nda mücadele etti.

  Konya'da tomruk taşıyarak Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası'na hazırlanıyor VİDEO

  AĞIRLIĞININ İKİ KATINI TAŞIYOR

  Salgın nedeniyle şampiyonalar iptal edilmesine karşın antrenmanlarını bırakmayan 41 yaşındaki milli sporcu, spor salonları kapanınca yıllar sonra tekrar ağaç sanayisinin yolunu tuttu.

  Hem eski ustasına yardım eden hem de ağırlığının iki katını bulan tomrukları taşıyarak formunu koruyan Altuntaş, bilek güreşine fiziki yatkınlığı nedeniyle başladığını söyledi.

  Ay-yıldızlı sporcu, iki ay sonra Romanya'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda ağır sıklet master erkekler klasmanında mücadele edeceğini, antrenmanlarını da aralıksız sürdürdüğünü dile getirdi.

  Milli sporcu tomruk taşıyarak şampiyonaya hazırlanıyor #1

  SPONSOR İSTİYOR

  Şampiyonada altın madalya kazanmayı hedeflediğini aktaran Altuntaş, şöyle konuştu:

  “Sanayide çalışırken, Türkiye şampiyonalarına antrenmana bile gerek duymadan katılıp ikincilik, üçüncülükler alıyordum. Bana sıkı bir antrenman oluyordu. Üzerine bir de para kazanıyordum. İş değiştirdikten sonra antrenmanlara spor salonunda devam ettim ama pandemiden dolayı spor salonları kapanınca, burası bulunmaz bir nimet oldu. Salonlar yeniden açıldı ama yine de tedbir için gitmek istemiyorum. Burada tomruklarla çalışmayı tercih ediyorum. Burasının şans getirdiğini düşünüyorum. Bilek güreşi çok popüler ama olimpik branş olmadığı için diğer spor dalları kadar maddi getirisi yok. Bilek güreşi benim sevdam ve 21 senedir yapıyorum. Gücüm yettiği kadar da yapacağım ve ülkemi temsil edeceğim. Maddi manevi elimden gelen her şeyi yapacağım ama bir de sponsor olursa daha iyi olur.”

  Milli sporcu tomruk taşıyarak şampiyonaya hazırlanıyor #2

  Milli sporcu tomruk taşıyarak şampiyonaya hazırlanıyor #3

  Milli sporcu tomruk taşıyarak şampiyonaya hazırlanıyor #4

  Milli sporcu tomruk taşıyarak şampiyonaya hazırlanıyor #5

  Milli sporcu tomruk taşıyarak şampiyonaya hazırlanıyor #6

  Milli sporcu tomruk taşıyarak şampiyonaya hazırlanıyor #7

  Milli sporcu tomruk taşıyarak şampiyonaya hazırlanıyor #8

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir