Neslican Tay, ölümünün 1. yılında anıldı
İHA

21 yaşında 3 kez kanseri yenerek herkesin içindeki başarma duygusunu harekete geçiren Neslican Tay, son kez kansere yakalandığında da "Kaybedersem bile savaşarak kaybedeceğim" demişti.

Ancak bu kez acı haber geldi ve Neslican geçtiğimiz 2019 yılı Eylül ayında hayatını kaybetti.

Ölümünün 1. yılında Rize'deki mezarı başında anılan Neslican için Haluk Levent'in öncülüğünde anıt mezar yapıldı.

ANIT MEZARDAKİ GÜVERCİN

Marmara mermeri ile yapılan anıt mezarda bulunan güvercin, Neslican'ın hastanede tedavi gördüğü sırada her gün camına konduğu tek ayağı olmayan güvercini temsil ediyor.

Heykeltraş Özlem ve Hakan Şengönül çifti tarafından yapılan anıt mezarda bulunan tek ayağı olmayan güvercin motifinin hemen altında ise Neslican ile sembolleşen, "Belki kaybedeceğim ama savaşırken kaybedeceğim" ifadeleri yer aldı.

Neslican Tay, ölümünün 1. yılında anıldı ViDEO

Neslican Tay, ölümünün 1. yılında anıldı

HALUK LEVENT ANMA TÖRENİNDE

Gerçekleştirdiği konser esnasında Neslican Tay'ın vefatını öğrenen sanatçı Haluk Levent, sahneden anıt mezar sözü vermişti. Verdiği söze istinaden Neslican Tay için yapılan anıt mezara öncülük eden Levent, anma törenine katıldı.

Neslican'ın mücadelesine destek olmaya geldiğini dile getiren Haluk Levent, "Kanserle mücadele eden bütün çocuklarımızın bir nevi sembolüydü ve bir umuduydu. Birçok kişiye de umut oldu. Neslican’ı yitirdiğimizde çok üzüldük. Ben daha önce de buraya geldim, şimdi de geldim, daha sonra da geleceğim. Onun yanına onun mücadelesine destek olmaya geldim. Ona bir anıt mezar sözümüz vardı. Bu sözümüzü tuttuk. Bugün buradayız." dedi.

Neslican Tay, ölümünün 1. yılında anıldı

ANIT MEZAR MARMARA'DA YAPILDI

Anıt mezar için gerekli olan Marmara mermerini hediye eden Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ise, “Neslican kızımızın anıt mezarını Marmara'dan yapıp yerine koyup bir dua okumak için hep beraber buraya geldik. Burada heykeltraş uzmanlarımızla beraberiz. İlk başta duyduğumuz zamandan beri sanatçımız Haluk Levent kardeşimizin bu konularda çok duyarlı olduğunu, her yere koştuğunu ve bizim de çorbada tuzumuz olsun.

Marmara mermerinin çıktığı Marmara adasında bu yıl 30 Ağustos'a kadar olan heykel sempozyumunda ana tema olarak Neslihan kızımızı sanatçı kardeşlerimiz işledi. Çok şükür verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Bizlerin de bu güzel işte küçük bir katkısı olmuşsa ne mutlu bize.” ifadelerini kullandı.

Neslican Tay, ölümünün 1. yılında anıldı

Neslican Tay, ölümünün 1. yılında anıldı

Neslican Tay, ölümünün 1. yılında anıldı

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)