Petrol
109.23
-2.86%
Euro
17.5023
0.66%
Dolar
16.6879
0.30%
Altın
970.31
-0.28%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
319.113
-6.06%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Robin Hood Çanakkale'de ortaya çıktı

  Çanakkale’de, dar gelirli vatandaşların oturduğu mahallelerde maddi yardımlarda bulunan ve kendisine ‘Robin Hood’ diyen bir şahıs, herkesin yüzünü güldürüyor.
  • İHA
  • 25.01.2021 - 09:59
  • Güncelleme : 25.01.2021 - 10:23
  Robin Hood Çanakkale'de ortaya çıktı

  Çanakkale'nin Gelibolu ilçesinde dar gelirli vatandaşların yaşadığı mahallelerde bakkallarda bulunan veresiye defterlerini kapatan ve paraya ihtiyacı olan ailelere ‘Robin Hood’ yazılı zarflarla para gönderen hayırsever vatandaş, mutlu etmeye devam ediyor.

  İlk olarak, sokaklarda hurda toplayarak geçimini sağlayan evli ve 4 çocuk babası 58 yaşındaki Hasan Başak'ın evine elektrik ve su parası gönderildi.

  "ALLAH RAZI OLSUN"

  Geçen sene de yardım yapıldığını ve ‘Robin Hood’a çok teşekkür ettiğini belirten Hasan Başak, “Allah razı olsun bu yardımları gönderen ağabeyden. Çok ihtiyacımız vardı. 200 lira ile elektrik ve suyumuzu yatıracağız. Bu yardımlar devamlı geliyor. Gönderenden Allah razı olsun.” dedi.

  Robin Hood Gelibolu

  "İSMİNİ BİZ DE BİLMİYORUZ"

  Robin Hood’un yardımlarını bir başkası vasıtasıyla dar gelirli vatandaşlara ulaştıran 28 yaşındaki Ramazan Malhatun, “2019 yılının Mart ayı, pandeminin başladığı günden beri, Gelibolu’da bizim de ismini bilmediğimiz kendini 'Robin Hood' diye tanıtan hayırsever bir vatandaşımız, aracı bir kişiyle bize yardımları ulaştırıyor. Muhtaç olan, pandemiden dolayı çalışamayan, engelli olan vatandaşlarımıza çok iyi yardımlar yapıyor. Gelibolu’daki bakkallarda gezip, borcunu ödeyemeyen ya da çalışamayan vatandaşlarımızın da borçlarını ödedi. Kirasını ödeyemeyenlere kira, elektriğini ödeyemeyenlere de para yardımında bulundu. İsmini biz de bilmiyoruz, başka birisinin aracılığı ile bize ulaşıyor, kendini Robin Hood diye tanıtıyor. Biz de onun yardımlarını elimizden geldiğince ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaya çalışıyoruz.” diye konuştu.

  Robin Hood Gelibolu

  "DEVAMLI BÖYLE YARDIM EDİYOR"

  Daha sonra yardımları dağıtan Ramazan Malhatun, hamallık yaparak geçimini sağlayan kömürcülerin yanına uğradı. Burada yevmiye karşılığında kömür taşıyan işçiler, ‘Robin Hood’ yazılı zarfları görünce mutluluklarını gizleyemedi.

  Geçen yıl da yardım aldıklarını belirten evli ve bir çocuk babası 25 yaşındaki Onurcan Gür, “Kömür ve kül taşıyoruz ağabey. Gelibolu’da malum işler biraz zayıf. Kül taşıyor, hamallık yapıyoruz. Robin Hood ağabeyimiz Gelibolu’da. Allah razı olsun, yardımlarını esirgemiyor garibanlardan. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Devamlı böyle yardım ediyor. Geçen sene de pandemi döneminde yardım yaptı. Şimdi bu sene yine yapmaya başladı. Allah razı olsun. Kendisini maalesef tanımıyoruz. Allah, Robin Hood ağabeyimize daha çok versin inşallah.” diye konuştu.

  Robin Hood Gelibolu

  "ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM"

  Son olarak da Gelibolu’nun dar gelirli mahallelerinden biri olan Alaaddin Mahallesi'ne gidildi. Buradaki mahalle bakkalına giden Ramazan Malhatun, ‘Robin Hood’un gönderdiği paralarla veresiye defterinde bulunan 2 bin liralık borcu kapattı.

  Daha önceden de 5 bin liralık borcun kapatıldığını söyleyen bakkal ve aynı zamanda Alaadin Mahallesi Muhtarı olan Günnur Karagöz Turan, “Robin Hood’a çok teşekkür ediyorum. Allah ona zeval vermesin, ayağına taş değdirmesin. Yaptıklarının karşılığını kat kat bulsun. Bugün fakir fukaranın yüzünü güldürdün. Ben de o defter sayfasını yırtıp, attım. Kendisini tanımıyorum. Arkadaş parayı getirip, adının Robin Hood olduğunu söylediler. Ben de daha önceden teşekkür etmiştim sosyal medyadan kendisine. Kendisini tanımak ve birebir teşekkür etmek isterdim. Daha önce 5 bin liralık bir ödeme yapmıştı. Şimdi de arkadaşın vasıtasıyla 2 bin lira göndermiş. Çok teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

  Robin Hood Gelibolu

  Robin Hood Gelibolu

  Robin Hood Gelibolu


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir