Euro
11.2073
1.15%
Dolar
9.6131
1.19%
Altın
559.65
2.65%
Borsa
1.479
1.65%
Bitcoin
592.500
-1.38%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 18 C

  Salda Gölü'nde bayram tatili yoğunluğu

  NASA'nın Salda Gölü ile Mars'taki Jezero Krateri'nin jeolojik açıdan benzerlik gösterdiği konusundaki paylaşımı, bölgede daha fazla ilgiye neden oldu.
  • AA
  • 02.08.2020 - 08:43
  Salda Gölü'nde bayram tatili yoğunluğu

  Burdur'un Yeşilova ilçesindeki, beyaz kumsalı ve turkuaz rengiyle "Türkiye'nin Maldivleri" olarak ünlenen Salda Gölü'nde, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.

  Koronavirüs salgını nedeniyle "yeni normal" olarak nitelenen dönemle ziyaretçilerin ilgisini tekrar çekmeye başlayan Salda Gölü, bayram tatilinde vatandaşlardan ilgi gördü.

  NASA'NIN PAYLAŞIMI, İLGİYİ ARTIRDI

  NASA'nın sosyal medya hesaplarından birinden yaptığı paylaşım ile Salda Gölü ile Mars'taki Jezero Krateri'nin jeolojik açıdan benzerlik gösterdiği duyurmasının ardından daha fazla ilgi görmeye başlayan Salda Gölü, görsel güzelliğiyle de ziyaretçilerini etkiliyor.

  Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya gibi kentlerden günübirlik doğa harikası gölü görmeye gelen tatilciler, Beyaz Adalar, Halk Plajı ve Tabiat Parkı'nda bölgesinde yoğunluk oluşturdu. Tatilciler, sıcak hava nedeniyle zaman zaman göle girerek serinlemeye çalıştı.

  Salda Gölü'nde bayram tatili yoğunluğu ViDEO

  Salda Gölü nde bayram tatili yoğunluğu #1

  HARİKA BİR YER

  Adana'dan gelen Elife Yapar, Salda Gölü'nü "Türkiye'nin Maldivleri" olarak bildiğini, bayram tatilini burada geçirmek için geldiğini söyledi.

  Tatilinin keyifli geçtiğini belirten Yapar, "Salda Gölü'nü görmek için 2 gün süren bir turla geldim, harika bir yer." dedi.

  Kayseri'den gelen Talha Tek de sosyal medyadan sıkça adını duyduğu için göle geldiğini aktardı.

  Salda Gölü nde bayram tatili yoğunluğu #2

  Salda Gölü nde bayram tatili yoğunluğu #3

  Salda Gölü nde bayram tatili yoğunluğu #4

  Salda Gölü nde bayram tatili yoğunluğu #5

  Salda Gölü nde bayram tatili yoğunluğu #6

  Salda Gölü nde bayram tatili yoğunluğu #7

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir