Sarıkamış'ta kayak sezonu başladı

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde yağan kar, bir anda etrafı beyaza bürürken, kayak severlerde Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden birisi olan Cıbıltepe Kayak Merkezi’ne akın akın etti.

Kar karlığının 25 santimi bulduğu Sarıkamış’ta, çam ağaçları arasında vatandaşlar gönüllerince kaydı.

SEZON ERKEN AÇILDI

Sarıkamış’ta bu yıl sezonu erken açtıklarını belirten bir otelin Genel Müdürü Mehmet Saraçoğlu, “Sarıkamış beyaza büründü. Sezonu açmak için hazırlıklarımız tamam, kar yeterli seviyede, herkesi bu sezon Sarıkamış’a bekliyoruz. Kayak severler kayak yapmaya başladılar. Kayakçılar Bayraktepe’den aşağıya indiler. Kristal karın keyfini yaşadılar” dedi.

Sarıkamışlı kayakçılar sezonu erken açtı VİDEO

"KAYAK SEVERLERİ BEKLİYORUZ"

Sarıkamış’ta kayak yapmanın ayrıcalık olduğuna dikkat çeken Bora Kanber, “Muhteşem bir kar yağışıyla girdik. Bu kar yağışı devam edecek ve Kasım ayı içerisinde de devam edecek. İnşallah bu sene pistler Aralık başında açılacak gibi duruyor. Kayak severleri Sarıkamış’ın bu doğal pistlerine, yüzde yüz doğal pistlerine, kristal karına bekliyoruz” diye konuştu.

Öte yandan kar yağışıyla birlikte kayak merkezine gelen vatandaşlar, önce ayaklarındaki kayaklarla pistleri ezdi, ardından da kaymaya başladı.

Sarıkamış'ta kar yağışı aralıklarla devam ediyor.

Sarıkamışlı kayakçılar sezonu erken açtı -1

Sarıkamışlı kayakçılar sezonu erken açtı -2

Sarıkamışlı kayakçılar sezonu erken açtı -3

Sarıkamışlı kayakçılar sezonu erken açtı -4

Sarıkamışlı kayakçılar sezonu erken açtı -5

Sarıkamışlı kayakçılar sezonu erken açtı -6

Sarıkamışlı kayakçılar sezonu erken açtı -7