Euro
10.4062
0.37%
Dolar
8.7588
0.25%
Altın
498.2
0.51%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
312.779
-0.08%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C

  Sivas'ta köylülerin Curling heyecanı

  Köy merkezindeki bir zemininin üzerine kurulan oyun alanına gelen çocuklar ve köy sakinleri, Floor Curling sporu ile tanışarak gönüllerince eğlendi.
  • İHA
  • 05.06.2021 - 10:34
  • Güncelleme : 05.06.2021 - 10:35
  Sivas'ta köylülerin Curling heyecanı

  Sivas’ın Ulaş ilçesine bağlı Hacımirza köyünde köy halkı, pandemi sürecinde spor yaparak stres attı.

  Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Merkezim Her Yerde” projesi ve Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün “Spor Köyümde” projesi kapsamında antrenörler ve Farabi Gençlik Merkezi Gençlik liderleri Sivas Hacımirza köyünde vatandaşlarla sportif faaliyetler yaptı.

  FLOOR CURLİNG BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

  Köy merkezindeki bir zemininin üzerine kurulan Floor Curling oyun alanına gelen köy halkına antrenörler floor curling sporunun kurallarını ve oynanış şekli anlattı.

  Çocuklar ve köy halkı yeni bir spor branşını tanıma heyecanının yanı sıra ilk kez karşılaştıkları bu oyunu oynamanın mutluluğunu yaşadı. Köy halkı pandemi kuralları dahilinde bir süre kendi aralarında maç yaparak gönüllerince eğlendi.

  Sivas ta köylülerin Curling heyecanı #1

  ÇEŞİTLİ SPORLAR TANITILDI

  Projede yer alan antrenörler ise, köy halkına ve öğrencilere bazı spor branşlarını tanıttılar. Bocce, hafıza oyunu, okçuluk, halat çekme, dart ve badminton ile tanışan köy halkı, ilk kez bu spor branşlarını ile tanışmanın ve maç yapmanın heyecanını yaşadı.

  Sivas ta köylülerin Curling heyecanı #2

  "BİZİM ÇOCUKLARIMIZ BÖYLE ŞEYLER GÖRMEDİ"

  Hacımirza köyü muhtarı Ömer Koçak yaptığı açıklamasında, ilk kez sportif etkinliklerle tanıştıklarını söyleyerek, “Burada spor aktivitesi yapılması beni çok mutlu etti. Çocuklar için çok iyi spor oldu ve bunun devamının olmasını istiyorum. Çocuklarımız çok heveslendi ve mutlu oldular. Böyle şeyleri bizim çocuklarımız görmedi. Teşekkür ediyorum” dedi.

  Sivas ta köylülerin Curling heyecanı #3

  "ÇOK MUTLU OLDUK"

  Köy çocuklarından Amine Adıgüzel ise, “Ağabeylerin bizim buraya gelmesinden dolayı çok mutluyuz. Ok attık, dart attık, curling oynadık. Gerçekten biz çok mutluyuz. Tekrar gelmelerini bekliyoruz” dedi.

  Samet Yıldırım da, “Köyümüze gelen tüm ağabey ve ablalarımız bizim için sahalar yaptı. Dart attık, gülle attık. Bizleri öğrettikleri için teşekkür ediyorum” diye konuştu.


  Sivas ta köylülerin Curling heyecanı #4

  Sivas ta köylülerin Curling heyecanı #5

  Sivas ta köylülerin Curling heyecanı #6

  Sivas ta köylülerin Curling heyecanı #7

  Sivas ta köylülerin Curling heyecanı #8

  Sivas ta köylülerin Curling heyecanı #9

  Sivas ta köylülerin Curling heyecanı #10

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir