Euro
9.6754
0.72%
Dolar
8.07
0.78%
Altın
460.23
1.31%
Borsa
1.411
0.22%
Bitcoin
493.505
-2.89%
13ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 13 C

  Sivas'ta MS hastası genç kız, köpeğini bulana para ödülü verecek

  Sivas’ta yaşayan Multiple Skleroz hastası İrem Çevik’in ‘o olmadan yaşayamam’ dediği köpeği ’Hera’, 3 gün önce kayboldu. Çevik, köpeğini getiren kişiye 2 bin lira verecek.
  • İHA
  • 07.04.2021 - 13:14
  • Güncelleme : 07.04.2021 - 13:21
  Sivas'ta MS hastası genç kız, köpeğini bulana para ödülü verecek

  Sivas’ta yaşayan İrem Çevik, 4 yıl önce Maltese Terrier cinsi bir köpek sahiplendi.

  Genç kız ‘Hera’ ismini verdiği köpeğine gözü gibi baktı.

  Multiple Skleroz (MS) hastalığı ile mücadele eden Çevik’in en büyük destekçisi ise Hera oldu.

  KOMŞUSUNA BIRAKTIĞI KÖPEĞİ KAÇTI

  İrem Çevik, eğitimi için İstanbul’a gitti. Köpeği Hera’yı ise komşusunu bıraktı. Ancak Hera, bahçede bulunan çitlerin üzerinden atlayarak kaçtı.

  2 vatandaş Hera’yı 4 Eylül Sanayi sitesinde buldu ve dükkanlarına götürerek sahiplerine haber verdi.

  İrem Çevik’in komşusu Hayvan Hakları Federasyonu Sivas İl Temsilcisi Özge Nihan Çubukçu, hemen harekete geçti.

  Sivas ta MS hastası genç kız, köpeğini bulana para ödülü verecek #1

  BULAN KİŞİLERİN ELİNDEN DE KAÇTI

  Hera’yı almak için sanayi sitesine giden Çubukçu, beklemediği bir manzarayla karşılaştı. Hera dükkanda bulunan havalandırma boşluğundan da kaçtı ve 3 gündür bulunamıyor.

  Özge Nihan Çubukçu ve İrem Çevik, Hera’nın bulunması için yardım çağrısında bulundu. Çevik, Hera’yı bulup getiren kişiye 2 bin lira ödül vereceğini söyledi.

  Sivas'ta MS hastası genç kız köpeğini bulana para ödülü verecek VİDEO

  Sivas ta MS hastası genç kız, köpeğini bulana para ödülü verecek #2

  "YAŞAMA SEVİNCİMİ KAYBETTİM"

  Çevik, hasta olduğunda Hera’nın ailesine haber verdiğini ve şimdi doktorunu kaybettiğini söyleyerek, “Hera benim sadece evcil hayvanım olmadı Hera benim kızım, dostum yol arkadaşım her şeyim oldu ve tüm dünyam haline geldi. Ben tüm hayatımı, tüm yaşama sevincimi her şeyimi Hera’ya bağladım ve ne yazık ki ben 3 gün önce yaşama sevincimi kaybettim. Bu 3 günlük süreç içerisinde uyuyamadım, yemek yiyemedim hala yiyemiyorum ve muhtemelen bulunana kadar bu böyle devam edecek. Çünkü onun dışarda olduğunu biliyorum acıktığını biliyorum, korktuğunu biliyorum ve inanın ben ondan daha çok korkuyorum ve her şeyden önemlisi ben 6 yıldır MS hastasıyım. Hera bunun son 4 yılında benim hayatıma dahil oldu.

  Sivas ta MS hastası genç kız, köpeğini bulana para ödülü verecek #3

  "BEN EŞİMİ, DOKTORUMU KAYBETTİM"

  Rahatsızlandığımda ya da hasta olduğumda ve evde teksek Hera her zaman havlayarak ailemden birine ya da çevredekilere haber verir oldu. Ben eşimi, doktorumu kaybetmiş oldum ve inanın bu beni daha çok üzüyor. İnsanlar diyebilir ‘evcil hayvan ne olacak ki’ ama dediğim gibi o sadece bir evcil hayvan değil benim her şeyim sağlığımın sebebi o olmadan ben yaşayamam bunu çok iyi biliyorum. Çünkü ondan güç alıyorum onun bana verdiği güç beni bu günlere kadar getirdi. Benim yol arkadaşımı bulmamda yardımcı olun. 3 gündür uğraşıyorum sizden de ricam bana destek olmanız. Hera’yı bulup bana getiren kişi kim olursa olsun sorgusuz sualsiz 2 bin TL bir ödülümüz olacak.” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir