Euro
15.2716
0.84%
Dolar
13.4717
0.71%
Altın
793.5920
0.46%
Borsa
2,011.16
-0.15%
Bitcoin
503.588
-9.26%
1ºC
İstanbul
Kar 1 C

  Sopayla dövülen Pongo'yu İtalyan aile sahiplendi

  sahibinin sopalı şiddetine uğrayarak birçok yerinde yara ve kırıklar oluşan 'Pongo' isimli kurt köpeğini sahiplenen İtalyan aile, Pongo'yu İtalya'ya götürdü.
  • DHA
  • 23.08.2020 - 14:47
  Sopayla dövülen Pongo'yu İtalyan aile sahiplendi

  5 Şubat 2020'de, Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, Melikgazi ilçesinin Kılıçarslan Mahallesinde bir köpeğe eziyet edildiği iddiası üzerine çalışma başlattı.

  947 LİRA CEZA KESİLDİ

  Bölgeye giden ekipler, yabancı uyruklu bir kişinin kurt köpeğine sopayla eziyet ettiğini belirledi. Köpeğe eziyet eden kişiye 947 TL adli para cezası uyguladı.

  Sahibib sopalı saldırısı sonucu birçok yerinde yara ve kırıklar oluşan köpek ise bakım ve tedavisi yapılmak üzere Molu Geçici Köpek Bakımevi'ne götürüldü.

  Sopayla dövülen Pongo yu İtalyan aile sahiplendi #1

  DERNEK SAHİP ÇIKTI

  Barınakta veteriner hekim tarafından tedavisi yapılan köpeğe Kayseri Hayvan Hakları Derneği sahip çıktı. Özel kliniğe götürülerek, tedavi edilen Pongo isimli kurt köpeği 6 ay sonra sağlığına kavuştu.

  Sopayla dövülen Pongo yu İtalyan aile sahiplendi #2

  İTALYA'YA GÖTÜRÜLDÜ

  Yaşanan olayı sosyal medyadan gören İtalyan bir aile, Pongo isimli köpeği ülkelerine götürmek için Kayseri Hayvan Hakları Derneği'ne talepte bulundu. Talebi değerlendiren dernek, İtalyalı ailenin isteğini kabul etti. Kayseri'den İstanbul'a götürülen Pongo, yeni ailesine teslim edildi. Pongo'yu sahiplenen aile, uçakla İtalya'ya döndü.

  Pongo'yu yeni ailesine teslim ettiklerini belirten Kayseri Hayvan Hakları Derneği Başkanı Nilgün Uzel, "6 ay önce sahibinin şiddetine maruz kalan Pongo'yu tedavi ettirdik. Pongo'yı ilk aldığımızda çok büyük yaraları vardı. Klinikte, dernek bütçemizle tüm bakım ve aşılarını  yaptırdık. 6 ay sonra sağlığına kavuştu. Şimdi de onu çok isteyen yeni ailesine gönderdik. Daha önce de annesini kaybeden bir 'Boza' isimli  sıpayı da tedavi ettirip ünlü sanatçı Sezen Aksu'ya teslim etmiştik " dedi.

  Sopayla dövülen Pongo yu İtalyan aile sahiplendi #3

  Sopayla dövülen Pongo yu İtalyan aile sahiplendi #4

  Sopayla dövülen Pongo yu İtalyan aile sahiplendi #5


  Görüş Bildir