Trabzonlu balıkçının ağına köpek balığı takıldı
AA

İlçenin Akçakale Mahallesi'nde yaşayan ve baba mesleği balıkçılığı da boş zamanlarında hobi amaçlı yapan Ali Osman Erçin, haziran ayında akşam saatlerinde tekneyle açıldığı denize ağ serdi.

AĞINA TAKILAN KÖPEK BALIĞINI SUYA GERİ BIRAKTI

Erçin, bir süre sonra kaldırmaya başladığı ağına köpek balığı takıldığını fark etti. Ağa takılan köpek balığını kurtararak suya bırakan Erçin'in bu sırada Karadeniz şivesiyle yaptığı konuşma ise teknedeki akrabalarınca cep telefonuyla kaydedildi.

Trabzonlu balıkçının ağına köpek balığı takıldı VİDEO

KALEMLE İŞARETLEDİĞİ BALIĞA: BİR DAHA GELİRSEN TAVADA KIZARTIP YERİM SENİ BAK

Erçin'in, kalemle üzerine işaret koyduğu köpek balığına "Koçum benim, bir daha gelirsen tavada kızartıp yerim seni bak. Benim lafım peşindir, hiç darılıp gücenme." gibi sözleri gülüşmelere yol açtı. Erçin'in sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüler beğeni topladı.

Trabzonlu balıkçının ağına köpek balığı takıldı

"HEMEN HEMEN HER AKŞAM 3-4 TANE KÖPEK BALIĞI AĞIMA TAKILIYOR"

2 çocuk babası Erçin, AA muhabirine, haziran ayında çıktığı balık avında, çok fazla köpek balığına denk geldiğini belirterek, hemen hemen her akşam 3-4 köpek balığının ağına takıldığını söyledi.

Denizden çıkan köpek balıklarını yeniden denize bıraktığını ifade eden Erçin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"1-2-3, akşam derken her attığımız ağa 3-4 tane gelmeye başladı. Bu da artık biraz komik olmaya başladı. Neredeyse köpek balıklarıyla arkadaş olduk. Köpek balığına da 'Artık sen gelme, benim ağıma zarar vermeye başladın, bak en sonunda seni kızartıp yiyeceğim.' dedim. Çocukların da hoşuna gitti, 'Abi biz bunu çekelim paylaşalım.' dediler. Herkesin çok hoşuna gitti galiba, öyle videoları paylaştık."

Trabzonlu balıkçının ağına köpek balığı takıldı

Ağına her akşam köpek balıklarının takıldığını belirten Erçin, o akşama ilişkin diyaloğunu şu esprili sözlerle anlattı:

"Bakayım başka balık mı yoksa aynı balık bizim konuşmalarımızdan mı etkilendi de sürekli geliyor yanımıza. 'Artık yeter, seni işaretleyeceğim.' dedim ve teknede bulunan tükenmez kalemle karnına çarpı işareti koydum. Ama o değilmiş tabii. Hatta diğer bir iki tanesinde de doğum lekesi vardı. Onlardan tanıdım onları. Önemli olan insanları güldürebilmek değil, hayvanları güldürebilmektir. Ben bunu başardığıma inanıyorum, köpek balığını güldürdüm. O kareyi de güzel pozladık, kendisini uğurladık, inşallah gönlü hoş olmuştur. Ben onu aşağı attıkça başkasını yolluyor yukarı, memnun kaldı ki her gittiğinde farklı birini yolluyor. En son gelene dedim, 'Bak artık iş başka bir yere gitmeye başladı, bak gelirsen yiyeceğim seni, daha bu işin kaçarı yok.' Gitti aşağıda ne dediyse daha kimse gelmedi."

"BU HAYVANLARI HIRPALAYIP DENİZE ATIYORLAR, SONUÇTA ONLARIN DA BİR CANI VAR"

Erçin, köpek balıklarını denize bıraktığı için çok güzel yorumlar aldığını kaydederek, "Farklı yerlerde bu hayvanları hırpalayıp denize atıyorlar, sonuçta onların da bir canı var. Yemediğimiz için ben hırpalamadım, aynı geldikleri şekilde güzelce uğurlayarak, denize bıraktım. Ama gitmeleri komik oldu." dedi.

Trabzonlu balıkçının ağına köpek balığı takıldı

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)