Dolar
6.8655
0.0218%
Euro
7.827
0.0127%
Altın
1808.98
-0.0265%
Borsa
117741.1
-0.5553%
G. Altın
399.48
0.0197%
Bitcoin
63497.71
-0.3769%
20ºC
İstanbul
Güneşli 20 C

  Üniversite öğrencisinden çocukları sevindiren kampanya

  Gaziantep'te bir üniversitesi öğrencisi, bir çocuğun oyuncak isteği üzerine düzenlediği kampanya sayesinde, ihtiyaç sahibi çocukların neşe kaynağı oldu.
  • AA
  • 04.06.2020 - 03:55
  Üniversite öğrencisinden çocukları sevindiren kampanya

  Ailesiyle Şahinbey ilçesine bağlı Vatan Mahallesi'nde yaşayan Gümüşhane Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü öğrencisi Erkan Orhan, çocukları mutlu edebilmek için imkanları ölçüsünde etkinlikler düzenliyor.

  Tatile geldiği zamanlarda çocuklarla ilgilenip onlarla oyunlar oynayan, şarkılar söyleyen Orhan, koronavirüs salgınının başlamasının ardından da çocuklar için faaliyetlerini sürdürmeyi bırakmadı.

  Üniversite öğrencisinden çocukları sevindiren kampanya

  23 NİSAN'DA ÇOCUKLAR İÇİN ETKİNLİK YAPTI

  23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı'nda sosyal medyadan kent protokolüne ulaşarak balon ve bayrak temin eden Orhan, çocuklarla çektiği video ve fotoğraflarla da renkli görüntüler oluşturdu.

  Geçen eğitim döneminde Erasmus programıyla Polonya'da eğitim gören Orhan, bu sürede 10 Avrupa ülkesini gezerek edindiği arkadaşlarını da çocuklar için bir desteğe dönüştürdü. Orhan, bir çocuğun oyuncak istemesi üzerine sosyal medya hesabı üzerinden başlattığı kampanyayla topladığı oyuncakları da kapı kapı dolaşarak dağıttı.

  209 ÇOCUĞUN YÜZÜ GÜLDÜ

  Erkan Orhan, başlattığı kampanyaya arkadaşlarının büyük destek verdiğini söyledi.

  Yurt içi ve yurt dışından gelen desteklerle çok sayıda çocuğun yüzünde tebessüm oluşturma şansı bulduklarını anlatan Orhan, şöyle devam etti:

  "Sosyal medya hesabımdan yaptığım bu paylaşımları gören Polonya, Belçika, Almanya'daki birçok kişi bana destek oldu. Bu şekilde çocukların istediği oyuncakları aldık. Kapı kapı dolaşıp 209 çocuğun oyuncaklarını teslim ettik. Çocuklar mutlu oldukça ben daha çok mutlu oluyorum. Bir çocuk birkaç liralık bez bebekle dünyalar kadar mutlu olabiliyor. Dağıtım yaparken buna tanık olduk."

  RAMAZAN'DA İHTİYAÇ SAHİPLERİ DE SEVİNDİRİLDİ

  Bulundukları mahallede ihtiyaç sahibi ailelerin olduğunu ifade eden Orhan, "Özellikle Suriyeli çocuklardan hiç oyuncakları olmayanlar var. Ramazan ayında da ihtiyaç sahipleri için de ABD ve Almanya'dan maddi yardım geldi. Ailelerimize erzak, yetim çocuklarımıza da bayramlık almıştık." dedi.

  DAHA ÇOK ÇOCUĞA ULAŞMAK İSTİYOR

  Yeterli destek gelmesi durumunda daha çok çocuğa ulaşmayı hedeflediğini aktaran Orhan, "Köylere gidip kırtasiye malzemesi, oyuncak dağıtmak ve yetim çocukların ihtiyaçlarını karşılamak isterim. Çocuklar ve aileler bir mutlu oluyorsa ben bin mutlu oluyorum." ifadelerini kullandı.

  Görüş Bildir