Euro
11.0802
3.07%
Dolar
9.5135
3.28%
Altın
545.89
3.43%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
597.230
-0.99%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C

  Van'da, kendisi gibi engellilerin araçlarını tamir ediyor

  Bedensel engelli Onur Öksün, kendi imkanlarıyla açtığı atölyede, engellilere ait araçların bakımını ve tamirini yapıyor.
  • DHA
  • 23.06.2020 - 09:37
  Van'da, kendisi gibi engellilerin araçlarını tamir ediyor

  Van'ın Edremit ilçesinde yaşayan bedensel engelli Onur Öksün, kendi imkanlarıyla bir süre önce engellilerin akülü, bisiklet ve basketbol sandalyelerini tamir edeceği atölye açtı.

  ENGELSİZ YAŞAM İÇİN MÜCADELE VERİYORLAR

  Engellilerin tekerlekli sandalyelerini tamir ettirmekte yaşadığı sorunlara son vermek için 'Engelli Araçları Bakım ve Onarım Atölyesi' projesini hazırlayan Öksün, İpekyolu ilçesinin Şerefiye Mahallesi'nde açtığı Engelliler Tamir Servisi’nde hizmet vermeye başladı.

  Tekerlekli sandalyelerini getiren engelliler, kendilerini büyük sıkıntıdan kurtaran iş yeri sahibi arkadaşlarına teşekkür etti.

  Van'da, kendisi gibi engellilerin araçlarını tamir ediyor ViDEO

  "HER İNSAN ENGELLİ ADAYIDIR"

  İş yeri sahibi Onur Öksün, her insanın bir engelli adayı olduğunu söyleyerek, "Ben de sağlamdım. 2011 yılında trafik kazası geçirdim. Şu an engelliyim. Bizi hor görmesinler. Her insan engelli adayıdır. Engelleri aşmak için destek olsunlar her zaman. İnsanlarımız bize farklı yaklaşıyor. Bizden uzaklaşıyor, kaçıyorlar. Yolda kalan arkadaşlarımız için de servisimiz de var. Aracımızı yollayarak alıp, tamir için buraya getiriyoruz." dedi.

  Van da, kendisi gibi engellilerin araçlarını tamir ediyor #1

  "ENGELLERİ AŞACAĞIZ"

  Tamir servisinde çalışan bedensel engelli Senar Gül ise gönüllü çalıştığını anlatarak, "Burada engellilerin tekerlekli sandalyelerinin tamir edileceği bir yer olmadığı için sıkıntı yaşanıyordu. Bu sıkıntıyı ben de yaşadım. Engelli bir arkadaşımız, tamir evi açarak bu sıkıntıya son verdi. Ben de burada gönüllü çalışarak destek veriyorum. Engelleri aşacağız. Engel nedir? Bir basamak aşamamaktır. Arabaya binmemek de bir engel. Allah’ın izniyle hepsinin üstesinden geleceğiz." diye konuştu.

  Van da, kendisi gibi engellilerin araçlarını tamir ediyor #2

  "ARTIK ARKADAŞLARIMIZ SIKINTI YAŞAMAYACAK"

  Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Antrenörü Necat Sarıca da böyle bir iş yerinin açılmasının engelli vatandaşlar açısından önemli olduğunu belirterek, "Engelli arkadaşlarımız burada sanatın en güzelini yapıyorlar. Yapılan bu çalışmaya herkesin destek olmasını rica ediyoruz. Daha önce tekerlekli sandalyeleri bozulan engelli arkadaşlarımız nereye göndereceklerini bilmiyorlardı. Ama şu an yaşadığımız kentte açıldı. Artık arkadaşlarımız sıkıntı yaşamayacak. Van'a hayırlı uğurlu olsun. Biz de kendi çapımızda bu arkadaşlarımıza eşofman takımı hediye ettik. Bu konuda desteklerimizi sürdüreceğiz." dedi.

  Van da, kendisi gibi engellilerin araçlarını tamir ediyor #3

  Van da, kendisi gibi engellilerin araçlarını tamir ediyor #4

  Van da, kendisi gibi engellilerin araçlarını tamir ediyor #5

  Van da, kendisi gibi engellilerin araçlarını tamir ediyor #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir