Euro
15.2530
-0.32%
Dolar
13.4638
-0.32%
Altın
798.2050
-0.29%
Borsa
1910
-5.02%
Bitcoin
499.630
2.19%
1ºC
İstanbul
Hafif kar 1 C

  Yunan polis ile kız arkadaşı navigasyon mağduru

  Kız arkadaşıyla Edirne'ye gezmeye gelen Yunan polis, askeri yasak bölgede yakalanmıştı. İfade veren çift, navigasyonla yola çıktıklarını bu yüzden yanlış yere girdiklerini söyledi.
  • İHA
  • 07.12.2021 - 22:02
  • Güncelleme : 07.12.2021 - 23:52
  Yunan polis ile kız arkadaşı navigasyon mağduru

  Dün Yunanistan’dan Edirne’ye gezmeye gelen Yunanistan’ın Dedeağaç Emniyet Müdürlüğü’nde görev yapan trafik polisi Valasoudis Manolis ve kız arkadaşı Aheni Aohna, alışveriş yaptıktan sonra İpsala Sınır Kapısı’ndan çıkış yapmak üzere yola çıktılar.

  ASKERİ YASAK BÖLGEYE GİREN ÇİFT GÖZALTINA ALINDI

  Çift sınıra yakın Doyran köyünde askeri yasak bölgeye girdikleri sebebiyle gözaltına alınmıştı. Jandarmada işlemleri tamamlanan çift adliyeye sevk edildi. Adliyede çıkarıldıkları mahkemece çift, yurt dışı yasağı konularak serbest bırakıldı.

  Yunan polis ile kız arkadaşı navigasyon mağduru VİDEO

  "NAVİGASYON KULLANDIK"

  Yunan polis Valasoudis Manolis’un ifadesine göre, Yunanistan’dan Edirne’ye gezmek için geldiklerini ve kız arkadaşıyla bir süre kafede oturduktan sonra havanın kararmasıyla telefonunda bulunan navigasyon ile yola çıktıklarını ifade ederek, şu ifadeleri kullandı:

  “Hava karardığı için Yunanistan’a dönecektik, telefonumda bulunan navigasyona yazarak yola çıktık. Çalıştığım ve yaşadığım yer İpsala Sınır Kapısı’na daha yakın olduğu için buradan çıkış yapacaktık, bu sebeple navigasyona yazarak Keşan’a doğru yola çıktık. Navigasyonun bizi götürdüğü şekilde devam ettik. Bir süre sonra hava tamamen kararmıştı, toprak bir yolda ilerlediğim esnada önüme askerler çıktılar ve bizi durdurdular, benden ve kız arkadaşımdan pasaport istediler. Bizi durdurdukları yerde araçtan indirdiler, benimle birlikte biraz ilerleyerek uzakta bulunan kırmızı renkli tabelaya fener tutarak gösterip, askeri yasak bölge olduğunu söylediler, ancak ben askeri yasak bölgeye girdiğime dair herhangi bir tabela görmediğim için ve gösterdikleri tabela uzakta olduğu için askeri yasak bölgeye girdiğimi düşünmüyorum, çünkü tabeladan önce durmuştuk”

  Yunan polis ile kız arkadaşı navigasyon mağduru #1

  "NAVİGASYON YANLIŞ YERE GÖTÜRDÜ"

  Yunan polis Manolis’un kız arkadaşı Aheni Aohna ise navigasyonun yanlış götürmesinden dolayı askeri yasak bölgeye girdiklerini, havanın kararmasıyla da tabelaları görmediklerini öne sürdü.

  Çiftin avukatı Selin Özel, müvekkillerinin hile ve gizli bir şekilde ülkeye girmediklerini belirterek, “Şüphelinin kız arkadaşıyla birlikte yakalandığı Türkiye’ye yasal yollardan sınır kapısından girdikleri kendilerine ait özel araç ile yakalandıkları, sınır çizgisini belirleyebilecek uyarı levhalarının havanın karanlık olması sebebiyle görünemeyecek durumda olduğu hususları dikkate alındığında atılı suçun yasal unsuru olan hile ve gizlice eylemin gerçekleştirilmesi şartları olayımızda bulunmamaktadır. Bu nedenle atılı suçun yasal unsurları oluşmadığından ve şüphelinin suç işleme kasti bulunmadığından serbest bırakılmasına karar verilmesi talep ediyorum" ifadelerini kullandı.

  Yunan polis ile kız arkadaşı navigasyon mağduru #2

  Yunan polis ile kız arkadaşı navigasyon mağduru #3

  Yunan polis ile kız arkadaşı navigasyon mağduru #4

  Yunan polis ile kız arkadaşı navigasyon mağduru #5


  Görüş Bildir