taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.8507
6.5199
1484.12
97324
279.459
48200.72

Yemenli yapışık ikizler kurtarılamadı

Yemen’de dünyaya gelen yapışık ikizler, hayatlarını kurtaracak ameliyatı olabilmek için yurt dışına gitmeyi beklerken, hayatını kaybetti.

İHA | 11.02.2019 - 16:14..
Whatsapp ile paylaş

Yemen’de isyancı Husilerin elinde bulunan San’a şehrinde, yapışık ikizler dünyaya gelmiş, ancak hayatı tehlikeleri olduğu için yurt dışında tedavi olmaları gerektiği açıklanmıştı. Sağlık kuruluşlarının çağrısı üzerine açıklamada bulunan Suudi Arabistanlı yetkililer, çocukların ülkeye getirilmesi için görüşmelere başlandığını bildirmişti.

Ancak çocukların doktoru Faysal el-Babily, Birleşmiş Milletler veya başka bir ülkeden, herhangi bir cevap alamadığını açıklamıştı. Çocukların tedavilerinin sürdüğü el-Tavra Pediatri Hastanesi, iki haftalık Abdurrahman ve Abdürrahim el-Haymi’nin hayatını kaybettiğini açıkladı. Bebeklerin ölümüyle ilgili Suudi Arabistan’ı suçlayan yerel yönetim, San’a şehrine yapılan ambargonun kaldırılması gerektiğini söyledi.

Yemenli yapışık ikizler kurtarılamadı

"İKİZLERE KİMSE YARDIMCI OLMADI"

Karaciğer ve böbrekleri ortak kullanan ancak ayrı ayrı kalplere sahip olan ikizleri, hayatta tutmak için hastane yönetimi doğumdan beri çabalıyordu. El-Babily, çocukları hayatta tutma sürecinin çok zorlu olduğunun altını çizerek,“İkizlerin doğumundan bu yana, ikizlerin tedavisi için yurt dışındaki herhangi bir tıp merkezine tahliye edilmesi gerektiğini Birleşmiş Milletler'e, uluslararası örgütlere ve Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyon ülkelerine olan uyarılarımızı tekrarladık.” diyerek, son ana kadar mücadele ettiklerini vurguladı.
Tüm çağrılara rağmen yardım eli uzanmayan Abdurrahman ve Abdürrahim bebeklerin cenazeleri, San’a’da toprağa verildi.

Yemenli yapışık ikizler kurtarılamadı VİDEO


Yemenli yapışık ikizler kurtarılamadı

Yemenli yapışık ikizler kurtarılamadı

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir