taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.7866
6.4017
1460.81
108869.14
271.801
43034.66

YHT, Avrupa Yakası'na test sürüşü gerçekleştirdi

Yüksek Hızlı Tren, ilk kez Avrupa Yakası'na geçti.

Haber Merkezi | 21.02.2019 - 04:22..
Whatsapp ile paylaş
YHT, Avrupa Yakası'na test sürüşü gerçekleştirdi

İstanbul’da Yüksek Hızlı Tren (YHT), ilk defa Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan’ın gerçekleştirdiği test sürüşü ile Avrupa yakasına geçti.

Bakan Turan, Gebze-Halkalı arası hattı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

YHT, Avrupa Yakası'na test sürüşü gerçekleştirdi

13 İSTASYONDA 16 METRO VE TRAMVAYA BAĞLANACAK

Turhan, Gebze-Halkalı arasının 3 hat, boğaz geçiş kesiminin 2 hat olacak şekilde demir yolunu yaptıklarını ifade ederek, 2 hat üzerinde kent içinde Marmaray ile bütünleşik şekilde banliyö işletmesi yapılacağını söyledi.

Üçüncü hat üzerinden ise şehirler arası yolcu ve yük trenleri ile YHT'nin işletmesinin yapılabileceğini dile getiren Turhan, şu bilgileri verdi:
"Toplam 13 istasyondan da 16 adet metro ve tramvay hattına entegrasyon sağlanmış olacak. İki dakikada bir sefer yapılabilecek. Günde 1 milyon 700 bin yolcu seyahat edebilecek. Banliyö ile Üsküdar-Sirkeci arası 4, Ayrılık Çeşmesi-Kazlıçeşme arası 13.5, Söğütlüçeşme-Yenikapı arası 12, Bostancı-Bakırköy arası 37 dakikaya inecek. Gebze-Halkalı arası ise 115 dakika olacak."

YHT, Avrupa Yakası'na test sürüşü gerçekleştirdi


KONYA'DAN HALKALI'YA 5 SAAT

Turhan, hızlı trenlerin Gebze, Pendik, Maltepe, Bostancı, Söğütlüçeşme, Haydarpaşa, Bakırköy ve Halkalı'da durabileceğini belirterek, YHT'nin Konya'dan Söğütlüçeşme'ye 4 saat 45 dakikada, Konya'dan Halkalı'ya 5 saat 15 dakikada, Ankara'dan Söğütlüçeşme'ye 4 saat 30 dakikada, Halkalı'ya ise 5 saatte ulaşabileceğini anlattı.

YHT, Avrupa Yakası'na test sürüşü gerçekleştirdi

MARTIN İLK HAFTASI HAZIR

Turhan, "Geldiğimiz noktada Gebze-Halkalı arası tüm güzergahta, inşa faaliyetleri ile sinyalizasyon montaj işleri tamamlanmış bulunuyor. Martın ilk haftasında açılışa hazır hale getireceğiz." dedi.

Yüksek hızlı tren ilk defa Avrupa Yakası'na geçti VİDEO


YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir