Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

İşte Türkiye'nin konuştuğu YGS şampiyonları

Konya Meram Fen Lisesi öğrencisi YGS birincisi, doktor olmak istiyor. YÜKSEKÖĞRETİME Geçiş Sınavı'nda (YGS), İstanbul'dan Günay Yolcu ile birlikte Türkiye birinciliğini paylaşan Konya Meram Fen Lisesi öğrencisi Ayşenur Şam, "Doktor olmak istiyorum. İstanbul'daki bir üniversitenin tıp fakültesini tercih etmeyi düşünüyorum" dedi. Anne- babası öğretmen olan Ayşenur, "Birinci olacağımı düşünmemiştim. Gururluyum" diye konuştu. Meram Fen Lisesi'nde yatılı okuyan Ayşenur Şam, YGS'de Türkiye birincisi olduğunu, sabah televizyonda haberlerden öğrendiniğini, mutluluğunu da öğretmen annesi Gülay Şam'a sarılarak paylaştığını söyledi. Ayşenur Şam, günde ortalama 6 saat ders çalıştığını ve geçen yazdan itibaren çok programlı bir şekilde ders çalışmayı sürdürdüğünü söyledi. Ayşenur Şam, "Şu an çok mutluyum. Gururluyum. Birinci olacağımı düşünmemiştim. Düzenli çalıştım, okul ve dershanedeki derslerimi iyi takip ettim. Haziran ayında yapılacak LYS'ye (Lisans Yerleştirme Sınavı) kadar da çalışmalarım devam edecek. LYS'den de iyi bir sonuç çıkartmayı düşüyorum" dedi.

1/7

Sınava birincilik için girdi, kazandı. GEÇEN yıl girdiği üniversite sınavında Türkiye 16'ncısı olan ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce Bölümü'nde okuyan Günay Yolcu, bu yılki YGS'de 3-4 ve 5. bölümlerde Türkiye birincisi oldu. Okulunu değiştirmeyi düşünmediğini, birincilik kazanmak için sınava girdiğini belirten 18 yaşındaki Günay Yolcu, "Kendime verdiğim sözdü birincilik. Hayal ettiğim okulda okuyorum. Bu seneki sınava özel olarak hazırlanmadım. Yalnız sınava girecek öğrencilere ders çalıştırarak bilgilerimi tazeledim" dedi.

2/7

YÜKSEKÖÖĞRETİME GEÇİŞ SINAVI'NDA TÜRKİYE DÖRDÜNCÜSÜ OLAN ADANA FEN LİSESİ ÖĞRENCİSİ KEMAL SARI, HEDEFİNİN TIP FAKİLTESİ OLDUGUNU SÖYLEDİ

3/7

YGS 5'incisi Arman Özdemir, Boğaziçi Üniversitesi'ni istiyor. YÜKSEKÖĞRETİME Geçiş Sınavı'nda (YGS) Türkiye 5'incisi olan İzmir Fen Lisesi öğrencisi Arman Özdemir, ikisi de doktor olan anne ve babanın mesleği yerine Boğaziçi Üniversitesi'nde elektrik- elektronik mühendisliği eğitimi almak istiyor. İlköğretimden itibaren her yıl taktirname alan Özdemir, ders çalışmanın yanısıra gitar çalıyor, yağlıboya resim yapıyor. YGS dereceleri açıklandığında Türkiye 5'incisi, İzmir 1'incisi olduğunu öğrenen 18 yaşındaki Arman Özdemir, bu sonucu beklediğini ve sonucun kendisi için sürpriz olmadığını söyledi. Ortopedist Dr. Mehmet Özdemir ile kadın doğum uzmanı Dr. Özden Özdemir'in büyük oğlu Arman, ilköğretimden itibaren her yıl karnesinin yanında taktirname de getirdi.

4/7

YGS'de Türkiye 6'ncısı olan Mehmet Nuri Akıncı Meram Fen Lisesi'nda eğitim görüyor.

5/7

YGS'de Türkiye 7'ncisi olan Bekir Tok Konya Meram Fen Lisesi öğrencisi

6/7

YGS'de Türkiye 9'uncusu olan Ceren Uluer ise yine Konya'daki Özel Diltaş Anadolu Lisesi'nde eğitim görüyor.

7/7