10 metre yükseklikten beton zemine çakıldı

10 metre yükseklikten beton zemine çakıldı

İstanbul Pendik'te ehliyetsiz sürücünün kullandığı otomobil 10 metre yüksekliğindeki köprüden aşağı uçtu. Yaralı halde otomobilden çıkan sürücü olay yerine gelen polis ekiplerine "Memur bey ehliyetim yok bana işlem yapacakmısınız?" diye sordu. Kaza saat 12.00 sıralarında Kurtköy Çamlık Mahallesi Aydın Oral Köprüsü'nde meydana geldi.

BETON ZEMİNE ÇAKILDI

İddiaya göre Kurtköy merkeze doğru seyir halinde olan 52 AZ 262 plakalı otomobilin sürücüsü Ömer Faruk Aydınhan (18) bilinmeyen bir nedenle aracın kontrolünü kaybedince önce kaldırımla çıktı ardından da köprü korkuluklarını parçalayarak 10 metre yükseklikten beton zemine çakıldı.

Ters dönen araçtan kendi imkanlarıyla çıkan Aydınhan için olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri çağırıldı. Bu sırada olay yerinden geçen doktor Bülent Ceylan, Aydınhan'a ilk müdahaleyi yaptı.

ŞAŞKINLIK YARATTI

Ceylan, ilk müdahaleyi yaparken yaralı genç, polisi yanına çağırdı. Yaralı gencin polise "Memur bey ehliyetim yok. İşlem yapacak mısınız?" sorusu şaşkınlık yarattı. Polis ise yerde kanlar içinde yatan gence "Onu dert etme sen şimdi" diye yanıt verdi. Daha sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri ilk müdahaleyi yaptığı yaralıyı sedyeye koydu. Ambulansla Marmara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Aydınhan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.