İHA

Adana'da garip bir olay yaşandı.

Akran zorbalığı bu kez 7 yaş grubuna kadar indi.

Yüreğir ilçesindeki Yeşilbağlar İlkokulu’nda 7 yaşındaki Onur Buğdaycı, geçtiğimiz pazartesi günü babası Mehmet Ali Buğdaycı’ya, ‘Baba beni okulda dövüyorlar’ dedi.

Oğlunu ciddiye almadı

Arkadaşlarıyla şakalaştığını düşünen baba, oğlunun söylemlerini ciddiye almadı.

Ancak geçtiğimiz gün okuldan eve gelen küçük çocuk, bu sefer de ağlayarak babasına durumu anlattı ve babası 1 gün sonra okula giderek oğlunu teneffüslerde takip etti.

Darbedildiğini gördü

Oğlu teneffüse çıktığı sırada hem başka sınıfta okuyan kendi yaşıtı hem de 3 ve 4’üncü sınıftan bazı çocukların oğlunu darbettiklerini fark eden baba, hemen duruma müdahale etti ve öğretmenlere haber verdi.

Ayrıca bir öğretmen, Onur’u döven 7 yaşındaki bir çocuğun çantasında da zincir buldu.

Okul müdürü ve öğretmenler, küçük çocuğu döven çocuklar hakkında inceleme başlattı.

"Okula gitmesi için kaldırdım ama gitmek istemedi"

Oğlunun yaşadığı travmayı İhlas Haber Ajansı’na anlatan baba Mehmet Ali Buğdaycı, şu ifadeleri kullandı:

Yaklaşık bir hafta önce benim çocuk geldi ve baba beni dövüyorlar dedi. Ben de çocukların kendi arasında olmuş olabilir dedim. Bana birkaç defa daha söyledi yine dikkate almadım. Daha sonra öğretmenine durumu söyledim. Bir gün sonra oğlumu okula gitmesi için kaldırdım ama gitmek istemedi ve zincirle dövüldüğünü söyledi. Ben okula gittim ve döven çocuğu buldum, o sırada çantasından zinciri çıkartıp atarken bir öğretmen yakalamış. Sağ olsunlar öğretmen arkadaşlarımız yardımcı oldu.

"Çocuklarınızı dinleyin ve okuluna gidin"

Oğlunun okula gitmek istemediğini söyleyen baba Buğdaycı, “Şu an oğlum okula gitmek istemiyor. Velilere buradan sesleniyorum, çocuklarınızı dinleyin ve okuluna gidin. Benim çocuğum birkaç defa söyledi ve oralı olmadım ama dikkate almak gerekiyormuş.” dedi.

"Zincirle ayağıma ve belime vurdular"

Zincirle dayak yediğinde çok korktuğunu söyleyen Onur Buğdaycı, “Okulda zil çaldı, yukarı çıkıyordum beni iteklediler ve zincirle dövdüler. Zincirle ayağıma ve belime vurdular. Çok korktum, okula gitmek istiyorum ama buraya değil başka okula. Büyüyünce polis olmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)