Ankara'da 16 yaşındaki çocuk damat vuruldu
İHA

Ankara’nın Sincan ilçesinde, bir düğün salonunda kavga kanlı bitti.

Edinilen bilgilere göre, Hüseyin Furkan Koca’nın (16) düğün salonunda yakınlarıyla beraber olduğu kına gecesinde, akrabaları arasında ‘yan bakma’ sebebiyle kavga çıktı.

Ankara'da 16 yaşındaki çocuk damat vuruldu

KAVGAYI AYIRMAK İÇİN ATEŞ AÇTI

Çocuk damadın sağdıcı Samet Ü. ve Ali K. arasında çıkan tartışma, kavgaya dönüştü. Yaşanan arbedede kavgayı ayırmak isteyen Muhammet G., tabancasını havaya doğrultarak 1 el ateş etti. Tavandan seken kurşun, damat Hüseyin Furkan Koca’nın göğsünün sol tarafında isabet etti. Ağır yaralanarak olduğu yere düşen damada, olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri ilk müdahalesini yaptı. Damat Hüseyin Furkan Koca ambulans ile Fatih Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, şüpheli Muhammed G. ise otomobili ile olay yerinden kaçarak izini kaybettirdi.

Ankara'da 16 yaşındaki çocuk damat vuruldu

DÜĞÜN YAPACAKTI

Olayın görgü şahidi düğün salonu sahibi ise saat 19.30 gibi organizasyonun başladığını ve erkek ve kız tarafının gayet neşeli olduğunu belirterek, "Gayet eğlenceli bir şekilde başlamıştı. Burada kına olacağını Haymana’da düğün yapacaklarını söylediler. Düğün sahiplerinden bir kişi, bilinmeyen bir şekilde sağdıç beye saldırdı. Salon çıkışında kavganın büyümesi üzerine düğün sahiplerinden bir kişi kavgayı ayırmak için silahıyla tavana bir el ateş etti. Seken kurşun damada isabet etti." dedi.

Ankara'da 16 yaşındaki çocuk damat vuruldu

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Çocuk damat Koca, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Hastanenin önünde toplanan damadın akrabaları, Koca’nın ölüm haberini alınca sinir krizi geçirdi. Hastane girişi ve çevresinde güvenlik tedbiri alan polis ekipleri, olay ile ilgili 3 kişiyi gözaltına aldı. Polis ekiplerinin olaya ilişkin yaptığı soruşturmada, düğün salonunun içerisinde bir adet boş kovan ve salonun tavanında mermi izi tespit edildi. Polis, kaçan şüpheli Muhammet G. için yakalama çalışması başlattı.

Ankara'da 16 yaşındaki çocuk damat vuruldu

Ankara'da 16 yaşındaki çocuk damat vuruldu

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)