Ankara'da taksici kavgası: 4 ağır yaralı
İHA

olay

Edinilen bilgilere göre, Balgat Kardeşler Taksi Durağı ile Çukurambar Bayındır Taksi Durağı çalışanları arasında uzun süredir devam eden levha tartışması yaşanıyordu. Daha önce Ufuk Üniversitesi Hastanesi önündeki bir noktaya, Ankara Şoförler Odası eski başkanı Ahmet Çiçek döneminde levha konularak, kullanım hakkı Balgat Kardeşler Taksi Durağı çalışanlarına verildi.

Yaklaşık 10 yıldır Balgat Kardeşler Taksi Durağı çalışanları tarafından kullanılan kısım nedeniyle bölgeye daha yakın olan Çukurambar Bayındır Taksi Durağı çalışanları arasında zaman zaman yaşanan tartışma büyüyerek kavgaya dönüştü.

SALLAMALI KAVGADA 4 AĞIR YARALI

Ufuk Üniversitesi Hastanesi önüne gelen Bayındır Taksi Durağı çalışanları sallama diye tabir edilen döner bıçaklarıyla, durak önünde bekleyen diğer taksicilere saldırdı.

Olayı gören vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda yunus ve asayiş ekibi sevk edilirken, çevrede güvenlik önemleri alan polis ekipleri olayın büyümesini kısa sürede engelledi. Ufuk Üniversitesi Caddesi kana bulanırken 4 taksici ağır şekilde yaralandı. Yaralılar cadde üzerinde bulunan Ufuk Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edildi.

"ADAMLAR GELDİLER, SALLAMAYLA SALDIRDILAR"

Olayın gördü tanıklarından olan bir vatandaş, "Kardeşler Taksi Durağı senelerdir Ufuk Üniversitesi Hastanesi'nin hizmetini görüyorlarmış, halen devam ediyorlar. Daha sonra dilekçe vererek hastane karşısındaki yol üzerine 4 taksilik levha koydurdular. Bayındır Taksi Durağı çalışanları ise bu levhayı kırmışlar. Bunun üzerine aralarında kavga çıktı. Kavgayı ben bildirdim. Adamlar geldiler, sallamayla saldırdılar" dedi.

Olay nedeniyle Konya yolunda da kısa süreli trafik yoğunluğu yaşandı.