Euro
8.9884
-0.38%
Dolar
7.402
-0.11%
Altın
441.69
-0.03%
Borsa
1.54
-0.15%
Bitcoin
250.877
6.12%
11ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 11 C

  Annesi ölen babası terk eden Sude okumak istiyor

  Adana'da annelerini 3 yıl önce kaybeden, babalarının ilgilenmediği 12 yaşındaki Sude Naz ve 16 yaşındaki Onur Kaya kardeşlerin elektrikleri kesildi. Avukat olmak isteyen Sude "Okumak istiyorum" dedi.
  • İHA
  • 13.02.2019 - 18:09
  Annesi ölen babası terk eden Sude okumak istiyor

  Merkez Seyhan ilçesine bağlı Kuyumcular Mahallesi'nde yaşayan Sude Naz (12) ve Onur Kaya (16), 3 yıl önce annelerini kaybetti.

  Gizli kalp hastalığı olan ve 2016 yılında hayatını kaybeden Sevgi Kaya'nın çocukları Sude Naz ile Onur'un inşaat işçiliği yapan babaları, Yusuf Kaya da evden ayrıldı.

  AMCALARI BAKIYOR

  Amcaları Yücel Kaya'nın ilgilendiği Sude Naz ve Onur Kaya'nın yaşadığı evin, 3 hafta önce elektrikleri borçlarından dolayı kesildi. Mum ışığında ödevlerini yapmaya çalışan Sude Naz, yetkililerden yardım istediklerini belirtti.

  Annesi ölen babası terk eden Sude okumak istiyor #1

  "MUM OLMADIĞI İÇİN ÖDEV YAPAMIYORUM"

  Mahallelerinde bulunan okula giden ve 6. sınıf öğrencisi olan Sude Naz, büyüyünce avukat olmak istediğini belirterek, "Okuldan geldikten sonra hava kararmış oluyor. Elektriklerimiz kesik olduğu için mum yakıyorum ve ders çalışmaya çalışıyorum. Bazen mumumuz bitiyor, ödevlerimi yapamıyorum. Öğretmenim sorduğunda bazen unuttum diyorum bazen de yapamadığımı söylüyorum. Derslerimden de geri kaldım zaten." diye konuştu.

  Annesi ölen babası terk eden Sude okumak istiyor VİDEO

  Annesi ölen babası terk eden Sude okumak istiyor #2

  "OKUMAK VE MUTLU OLMAK İSTİYORUM"

  Tek isteğinin okumak olduğunu belirten Sude Naz, yetkililerden yardım istediklerini ifade ederek, "Ben okumak ve mutlu olmak istiyorum. Okuyamayıp, bu durumda olmak istemiyorum. Sağ olsun, amcam bizimle ilgileniyor. Kendi çocuklarından ayırmıyor. Amcam çocuklarına ne alırsa bize de alıyor. Bize yardımcı olsunlar. Ben okumaktan başka bir şey istemiyorum." dedi.

  Annesi ölen babası terk eden Sude okumak istiyor #3

  "ÇOCUKLARA YATAN MAAŞI KİM ALIYOR BİLMİYORUZ"

  Sude Naz'ın amcası Yücel Kaya ise ellerinden geldiği kadar yeğenleriyle ilgilendiklerini belirterek, "Bizden başka ilgilenen kimse yok. Benim de 2 tane çocuğum var, işsizim ama onlar benim yeğenim, sokağa atamam. Çocuklara yetim maaşı bağlanmış ancak bu parayı kimin aldığını bilmiyoruz. Maaş yatıyor ancak kendileri de görmüyor parayı. Çocuklar mum ışığında ders yapmaya çalışıyor. Devlet büyüklerimizden bu çocuklara yardımcı olmalarını istiyorum." dedi.

  Annesi ölen babası terk eden Sude okumak istiyor #4

  Annesi ölen babası terk eden Sude okumak istiyor #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir