Petrol
92.81
0.51%
Euro
18.257
0.06%
Dolar
17.9516
0.21%
Altın
1.016
-0.50%
Borsa
298
2.29%
Bitcoin
425.116
-1.35%
29ºC
İstanbul
Güneşli 29 C

  Antalya'da barınakta birçok köpek ölü halde bulundu

  Antalya’da Konyaaltı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürünün hayvanlara kötü muamele ettiği gerekçesiyle eylem yapan hayvanseverler, eylem sonrası gittikleri barınakta 20 köpek ölüsüyle karşılaştı.
  • İHA
  • 09.12.2019 - 05:29
  • Güncelleme : 09.12.2019 - 05:29
  Antalya'da barınakta birçok köpek ölü halde bulundu

  Antalya’da 50 kişilik hayvansever grubu, Konyaaltı Belediyesinde Veteriner İşleri Müdürünün görevini kötüye kullandığı, sokak hayvanlarına kötü muamelede bulunduğu iddiasıyla Belediye önünde eylem yaptı.

  ÇOK SAYIDA ÖLÜ KÖPEKLE KARŞILAŞTILAR

  Eylem sonrası hayvanseverler, yerinde incelemek için belediyeye ait barınağa gitti. Hayvanseverler, barınağa geldiklerinde ise gördükleri manzara karşısında hayatlarının şokunu yaşadı. Kafeslerin içerisinde ölü yavru köpeklerle karşılaşan hayvanseverler, başka bir kafese yöneldiğinde ise çok sayıda köpeğin ölü vaziyette olduğunu gördü. Bakımsızlık ve soğuktan öldüğü ileri sürülen hayvanlar için yetkililerin gelip rapor tutması beklenildi.

  Antalya da barınakta birçok köpek ölü halde bulundu #1

  ÖLÜ KÖPEKLERE OTOPSİ YAPILACAK

  Barınağa gelen jandarma ekipleri kontrolünde ölü köpekler, Tarım İlçe Müdürlüğü yetkililerince alınarak morga kaldırıldı. Ölü köpeklerin yarın otopsi yapılmak üzere Konya'ya gönderileceği öğrenildi.

  Barınakta 20 köpek ölüsü bulan hayvanseverler şoke oldu VİDEO

  "ADLİ VE İDARİ İŞLEMLER SÜRATLE YAPILACAK"

  Olayın ardından Konyaaltı Belediyesi'nden yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Belediyeye ait Sokak Hayvanları Sağlık ve Rehabilitasyon Merkezi’nde meydana gelen hayvan ölümlerinden dolayı oldukça üzgün olunduğu belirtildiği açıklamada, “İlk bulgular, ölümlerin bir sabotaj neticesinde gerçekleştiği şüphesini kuvvetlendirmektedir. Gerek belediyemiz bünyesinde başlatılan idari soruşturmanın gerekse adli merciler tarafından sürdürülen soruşturmanın tam bir şeffaflık ve ciddiyetle yürütülmesi için gerekli tüm tedbirler hızla alınacaktır. Bu üzücü olayda ihmali ve kastı bulunan tüm şahıs ve yetkililer hakkında gereken adli ve idari işlemlerin de süratle yapılacağının bilinmesini isteriz. Her ne olursa olsun, dünyayı paylaştığımız can dostlarımızı gerektiği gibi koruyamamanın mahcubiyetiyle kamuoyundan özür dileriz.” denildi.

  Antalya da barınakta birçok köpek ölü halde bulundu #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir