Aydın'da ağaçta asılı bulundu, cinayete kurban gittiği ortaya çıktı
DHA

Aydın’ın Mimar Sinan Mahallesi'ndeki arazide, 25 Ekim günü saat 08.30 sıralarında, Erkan Koldaş’ın (31) zeytin ağacına asılı cesedi bulundu.

Vücudunda darp izlerine rastlanan, giysilerinde yırtık olan Koldaş’ın ölümünü şüpheli bulan polis ekipleri, çalışma başlattı.

Çevredeki güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, görüntülerden yola çıkarak Koldaş gibi inşaat ustası olan arkadaşı B.Z.'yi, şüpheli olarak 30 Ekim'de gözaltına aldı.

HAREKETSİZ KALANA KADAR BOĞAZINI SIKTI

B.Z., polisteki sorgusunda suçunu itiraf etti.

İfadesinde cinayeti soğukkanlılıkla anlatan B.Z., “Erkan Koldaş ile aramızda alacak meselesinden tartışma yaşandı. Boğuşma sırasında kendisini ittim. Yere düştü, kriz geçirdi. Ben öldüğünü ya da bayıldığını sandım. Başka bir yere götürmek için aracımın bagajına koydum. Bagaja koyduğumda kendine geldi. Daha önce buluştuğumuz metruk bir ev vardı. O eve gitmesini söyledim. Tekrar buluştuk. Elinde iple geldi. Yine boğuştuk. İpi elinden aldım. Hareketsiz kalıncaya kadar iple boğazına dolayıp, sıktım. Daha sonra cesedi aracımın bagajına koydum. Cesetten kurtulmak için Mimar Sinan Mahallesi'ndeki zeytinlik alana gittim, orada ağaca astım.” dedi.

Aydın'da ağaçta asılı bulundu, cinayete kurban gittiği ortaya çıktı

TUTUKLANDI

Polisteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edilen B.Z., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Aydın'da ağaçta asılı bulundu, cinayete kurban gittiği ortaya çıktı

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)