Euro
10.0244
0.29%
Dolar
8.3053
-0.1%
Altın
478.67
0.21%
Borsa
1.428
0.57%
Bitcoin
478.001
4.16%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C

  Babasından hamile kalan engelli kıza bakire raporu

  Çorum'da babası, ağabeyi ve amcasının 7 yıl cinsel istismarına maruz kalan kızın hamile olduğu sonradan anlaşıldı.
  • Detay Haber
  • 17.05.2016 - 06:46
  Babasından hamile kalan engelli kıza bakire raporu

  Babasından hamile kalan engelli kıza bakire raporu #1

  Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 6 Ocak’ta hazırladığı iddianameye göre 14 yaşındaki A.Ş., babası, ağabeyi ve amcasının 7 yıl boyunca cinsel istismarına maruz kaldı.

  Baba O.Ş. 8 Ekim’de tutuklanırken, çocuk Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Fiziksel muayene yapıldıktan sonra çocuk için aynı gün rapor hazırlandı.

  BABASINDAN HAMİLE

  1 aylık hamile olmasına rağmen raporda çocuğun ‘anatomikman bakire’ olduğu belirtilince baba 9 Ekim’de serbest kaldı. 23 Ekim’de Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından hazırlanan raporda ise çocuğun 6 hafta 3 günlük hamile olduğu ortaya çıktı. Bunun üzerine kızını hamile bıraktığı DNA raporuyla da kesinleşen baba 15 gün sonra tekrar tutuklandı.

  "RAPOR EKSİK"

  İlk raporun eksik hazırlandığını belirten Adli Tıp uzmanı Şebnem Korur Fincancı, “Bu tarz uzun süreli cinsel istismar davalarında her zaman fiziksel bulgulara rastlanmayabilir. İstismar davalarında fiziksel muayenenin yanı sıra ruhsal muayene de yapılarak elde edilen bulgular rapora eklenmeli. Ruh sağlığına bakılmaksızın hazırlanan rapor eksik olmuştur. Hem tıbbi hem de hukuki ihmal var. Eğer mağdurun hamile olduğu anlaşılmasaydı cinsel istismar ispatlanamayacaktı” dedi.

  ÇORUM'DAKİ DURUŞMA BUGÜN

  Baba ile amca M.Ş. zincirleme nitelikli cinsel istismar suçundan Çorum 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanırken, ağabey A.Ş. 18 yaşından küçük olduğu için çocuk mahkemesinde yargılanıyor. İlk duruşması geçen ay yapılan davanın ikinci duruşması bugün.

  YÜZDE 50 ENGELLİ ÇIKTI

  Dava dosyasına giren bir başka rapora göre mağdur çocuk yüzde 50 oranında zihinsel engelli.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir