Beşinci çocuğunu doğurduktan sonra hayatını kaybetti

Beşinci çocuğunu doğurduktan sonra hayatını kaybetti

Hastane yetkilileri Esengül Aktaş'ın kalp krizi geçirerek öldüğünü bildirdi. Eşi Şahin Aktaş ise karısının ölümünden hastaneyi sorumlu tuttu.

BEŞİNCİ ÇOCUĞUNU DOĞURUP ÖLDÜ

Beşinci çocuğunu doğurmak için hastaneye gelen 38 yaşındaki Esengül Aktaş, sezaryen ameliyatı ile çocuğunu sağlıklı bir şekilde dünyaya getirdi. Ertesi gün karısını ve çocuğunu almaya gelen koca Şahin Aktaş'a karısının doğumdan 2 saat sonra kalp krizi geçirdiği haberi verildi. Duyduklarına inanamayan baba Aktaş, karısının ölümünden hastanenin doktorunu sorumlu tuttu.

Gazetecilere konuşan Aktaş, "5 tane çocuğun anne katili hastane bu hastane. Böyle bir hastane olmaz olsun. Benim hastamda hiçbir şey yoktu. Hastamı bana da vermediler. Bugün hastam taburcu olacak diye geldim. Hastamı vereceklerdi. Birden hastanın fenalaştığını söylediler. Doktor hanıma dedim ki 'Doktor hanım hastamı bana verin. Başka bir hastaneye götüreyim. Eğer yeterli değilseniz. Bizi sevk edin.' Bana hastamı vermediler. En sonunda gelip bana hasta kalp krizi geçirdi diyerek öldüğünü söylediler" dedi.