Beyoğlu'nda taksi şoförü, turisti korumak isterken darbedildi

İstanbul’un Beyoğlu ilçesine bağlı Karaköy’de Necatibey Caddesi üzerinde 31 Ağustos Çarşamba günü, akşam saatlerinde otelinden çıkan bir kadın turist taksiye binip gitmek üzereyken, arkadan gelen bir kişi de beraberiz diyerek taksinin ön koltuğuna oturdu.

Öne oturan şahıs, bir süre sonra İstanbul Havalimanı’na gideceğini söyleyen kadını rahatsız etmeye başladı.

Durumdan şüphelenen şoför, turiste önde oturan kişiyi tanıyıp tanımadığını sordu. Tanımadığını söyleyince rahatsızlık veren kişiyi arabadan indirmek istedi.

Taksi şoförü defalarca yumruklandı

Sonradan taksiye binen kişi, turisti taksiden indirmek isteyince taksi şoförü olaya müdahale etti.

DHA’nın haberine göre; şoför ile turisti çekiştirmeye çalışan kişi arasında arbede yaşandı. Peş peşe yüzüne yumruk yiyen taksici darbedildi.

Araya girenlerin yardımıyla kavga sona erdi.

Beyoğlu'nda taksi şoförü, turisti korumak isterken darbedildi VİDEO

Şikayetçi oldu

Taksi şoförü gözünde oluşan açılmaya rağmen saldırgana karşı kadın turisti koruyup kadını havalimanına götürdü. Daha sonra Karaköy Polis Merkezi’ne giderek turisti rahatsız eden ve kendisini darbeden kişiden şikayetçi oldu.

“Bana kabadayılık yaptı”

Taksi şoförü Nuri Kaplan, yaşadıklarını şu ifadeler ile anlattı:

“Ben otelden misafirimi aldım. Araba ile tam hareket edecekken 30 yaşlarında bir erkek 'Bir dakika beraberiz' diyerek arabaya bindi. Arkada oturan kadın da Avrupalı bir turist. Türkçe bilmiyor, İngilizce konuşuyordu. Kızla konuşmaya başladı. Kızın nereye gideceğini öğrenmeye çalışıyordu. Kızdan İstanbul Havalimanı'na gideceğini öğrendi. Bana da 'Sür yoluna devam et' dedi. Ben şüphelendim. Kızı oyalamaya çalışıyordu. Kız, arabaya binen kişiye 'Siz kimsiniz?' dedi. Kıza 'Bu benim babam. Beni bir yere bırakacak' dedi. Ben de 'Sen Kimsin?' diye sordum. 'Sen bu kızı tanımıyorsun' dedim. 'Ben bu kızı tanıyorum sen işine bak, sür' dedi. Ben de otel görevlisini arayıp kıza çocuğu tanıyıp tanımadığını sordurttum. Kız da ç çocuğu tanımadığını söyledi. Kalabalık bir noktaya gelince durdum. Bana kabadayılık yaptı.

“Ben yolcumu korumaya çalıştım”

Taksiden inmedi. Kapıyı açarak aşağıya indirdim. Tam o anda arka kapıyı açıp kızı indirmeye çalıştı. Kız zaten arkada iki büklüm ağlamaktaydı. Çok korkmuştu. Ben de dayanamayıp müdahale ettim. Aramızda arbede yaşandı. Kimse yardım etmedi. O arbedede de gözüme birkaç tane yumruk geldi. Rapor alarak o kişiden şikayetçi oldum. Ben yolcumu korumaya çalıştım.

“Devam etseydik yolda başımıza ne gelecekti bilemiyorum”

İlk başta bizimle yolculuk yapmaya çalıştı. Niyeti neydi anlayamadım. Devam etseydik yolda başımıza ne gelecekti bilemiyorum. Benim yerimde kim olsa o kızı orada yalnız bırakmazdı. Çünkü yolcu bize emanet. Orada bir zorbalık var. Türkçe bir kelime bilmeyen kızı zorla indirmeye çalıştı. Belki belinde silah veya bıçak vardı. Belki de madde etkisindeydi. Ben bu zorbalığa karşı durdum.”

Beyoğlu'nda taksi şoförü, turisti korumak isterken darbedildi