Euro
10.0676
-0.11%
Dolar
8.5484
-0.18%
Altın
495.62
-0.39%
Borsa
1.352
-0.86%
Bitcoin
290.594
1.73%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Cinsel istismardan tutuklu sanık tahliye oldu

  Bolu'da zihinsel engelli kız Z.K ve R.K'ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Abdullah Ç. tahliye edildi.
  • İHA
  • 26.01.2017 - 15:36
  Cinsel istismardan tutuklu sanık tahliye oldu

  Cinsel istismardan tutuklu sanık tahliye oldu #1

  Bolu’da geçtiğimiz yıl karşı apartmanında oturan komşusunun zihinsel engelli kızı Z.K. (24) ve R.K.’ya (13) cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanan Abdullah Ç.’nin (51), Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde ’Çocuğun cinsel istismarı’, ’Cebir, tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ’Nitelikli cinsel saldırı’ ve ’Cinsel taciz’ yargılanmasına devam edildi.

  ADLİ TIP RAPORU OKUNDU

  Duruşmada Z.K. ve R.K. hazır bulunurken, Z.K. için bir önceki duruşmada istenilen Temmuz ayından 6 ay önceye denk gelen eylem nedeniyle ve Temmuz ayında gerçekleşen eylemin hukuki anlam ve sonuçlarını algılama ve bu suçlara karşı kendisini ruhen ve bedenen savunma imkanı bulunup bulunmadığının belirlenmesi için adli tıp ilgili ihtisas dairesinden gelen rapor okundu.
  Z.K.’nin kendisini savunabilecek durumda olduğu ve olayların sonuçlarını algılayacak zekaya sahip olduğuna ilişkin Adli Tıp Kurumu raporu okunmasının ardından Z.K. ve R.K. sanıktan şikayetçi olduklarını ve cezalandırılmasını istediklerini söylediler.

  TAHLİYE EDİLDİ

  Kendisine iftira atıldığını ifade eden Abdullah Ç. ise, ‘İkisi de bana iftira atıyor. Benim böyle bir şey yapmama gerek yok?” dedi.

  Karar için ara veren mahkeme heyeti, suçun vasıf değiştirme olasılığı ve sanığın 6 buçuk aylık tutukluluk süresini göz önünde bulundurarak Abdullah Ç.’nin tahliyesine karar verdi.

  Kararın ardından gözyaşlarına boğulan kızları aileleri teselli etmeye çalıştı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir